Kukuruz 2021

Postovanje svim kolegama i ne zelim nikog da prozivam mojim postom.
Kod nas u Sremu opstina Sid pa do SM sam svakodnevno u ataru i ovde bolje izgleda setva kukuruza iz ranijih rokova. Jednostavno oni kasnije sejani oko 1 maja su ostali mali i nemaju 1.5m visine. Sad vreme ce reci na kraju koji ce bolje proci, ali majska setva je daleko od dobrog izgleda.
 
Могуће да нисам у праву,пишем само шта сам слушао.
Кад сам већ око тога шта сам све чуо и од кога,да и то напишем.
Најстарији човек кога памтим и волео да га слушам је био 1881 годиште !
Ал' сам и ја стар у пм. !
Sorry за оff !
Da ne poznaješ slučajno i onog dejku što ga zovu Metuzalem??? ;) :ppozdrav:
 
Bice veselo sa kantarom na jesen.
IMG_20210723_190046084.jpg
 
Kisa je spasila 50% od vec umanjenog prinosa i kupila je 4-5 dana, sada kada naidje ovaj tropski talas koji ce biti duzi bice gadno jer ima i vlaznosti, bice sparno i kukuruz ceka pakao, mislim da ce mnogi stici krajem za mesec ipo za vrsu.Jos nista nije ni blizu sigurno.
 
Kod drugara kukuruz secerac navodnjavan redovno, pa ipak zbog tropskih temperatura koje su nas bile zadesile, klipovi isto ostali "krezubi". Na nekim klipovima fali i do 50% zrna.
 
Kod nas je kukuruz posrkao svu kolicinu vode koja je pala(90l/m2)Kad hodas kroz njega tvrdo zemljiste, dok u soji koja je zatvorila tu jos ima vlage i mekano je. Kad bi jos jedan talas od 90l naleteo bilo bi kao u najboljim godinama.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam imao slucaj kada su meni svinje porusile kukuruz mozda i 90%. Ostala da stoji samo po neka stabljika, pionir je bio u pitanju.
Dok komsijin nisu ni takle a njiva do njive. Kao da je izmedju 2 krajnja reda bila ograda pa nisu mogle da predju, moj red sravnjen sa zemljom o kod njega ni taknuto odmah sledeci red. AS je bio u pitanju kod njega.
 
Kod nas je kukuruz posrkao svu kolicinu vode
И ти си запазио ту појаву? Посрк'о и није ни штуцн'о! Приметно просушена земља.

Ал' ни још један циклон не би помогао да роди нормално јер је пре тога што је посрк'о, мало је и попушио за опрашивање.
 
Ja sam imao slucaj kada su meni svinje porusile kukuruz mozda i 90%. Ostala da stoji samo po neka stabljika, pionir je bio u pitanju.
Dok komsijin nisu ni takle a njiva do njive. Kao da je izmedju 2 krajnja reda bila ograda pa nisu mogle da predju, moj red sravnjen sa zemljom o kod njega ni taknuto odmah sledeci red. AS je bio u pitanju kod njega.
Biće da je zbog kasne setve, sladji i mekši za svinje 😉
 
P9300 sejan na 21cm
Najlosija njiva, izbacivao sam ranije kako je izgledalo pre kisa. Da nije bilo kise tesko bi nalio. Dace kakav takav prinos i ako ima 20% otprilike jalovog i jedno 10-20% sitnih kao ovaj najmanji na slici.
A imam i kukuruze na boljoj zemlji blize Moravi gde ce rod biti kao u prosecnoj godini nego mi nestade baterija na mobilnom pa nisam slikao radi poredjanja.
f675debb97e05eaa2b51f70b794e7042.jpg
e369af6ac7fb25b5c4e74f6da34543c3.jpg
f22009944dff83221ff01c03b6eab555.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh