Kukuruz 2021

Imam i9757 grupa 330 ali nije ni blizu,ove srednje grupa 500 ti su izgleda najviše stradali a 0900 fao 630 jo ne mogu da provalim šta je oprašeno a šta ne. Stabljika ko stabljika izgleda grozno jedno metar i po sva išarana.
 
Evo ovo malo je 0900 a ovaj veći klip je neki iz grupe 300 ili 330,ostala linija pa sam usejao nakon 15 dana.
E sas šta će biti od tog ne znam samo biljka izgleda užas.
Ibrlont je potez, srednji red imam 3 parcele sve tri su gora od gore.
 
Zastitar i ja smo takodje isli u obilazak. Ima svega. Imamo oko 20% jalovih biljaka. Ima 30% koje ce dati 40% roda. Ima 30% koje ce dati 60%, ostalih 20% ima normalan klip. Moj zakljucak i dalje je da 3t/kj je neki ocekivan prinos. Zanimljivo da njiva kukuruz na kukuruz je najbolja. Tu ce biti 4-4.5t sigurno.
Da nije do poteza, da je najbolje gde je teža zemlja i imao rose?
Ja nisam obilazio. Idem na odmor, pa cu posle da idem. Da bar bude po srce bezbedno
 
Stanje se ipak popravlja , lakse se diše.
Sandore tu nije ni bilo sta da se popravlja! Oprasivanje i oplodnja je svo vreme tekla kako treba zato i izgledaju klipovi tako.
Na svim parcelama gde faza oprasivanja i oplodnja nije uspela po tim vrucinama i vetru, nakon kise nema popravke to sto se formiralo to je i ostalo.
Ovaj kukuruz nije bio ugrozen, verovatno zbog kvaliteta zemlje.
Odlican je!
 
b94e3ed0359940c2f14db73ea76ba3e4.jpg
100c23b21f255bda9cbce2ff55179d53.jpg
198dfc1e0880246c5b126413a718a635.jpg
9216861400e4eb8f7d9e00b12e81bb69.jpg


Pionir 9300,sklop je oko 69000 biljaka...drzi se za sada...

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Posle komasacije ,deo atara koji se zvao Ibrlont je preimenovan u potez Livade ali među nama još se koristi stari izraz.
 
Обично су то били крајеви атара или ритови који су били подводни (како сам ја слушао од старијих).
У Руском селу није било иберланда пошто је цео атар припадао велепоседу Анастасије Сечењи (девојачки Зичи).
 
Kod nas je to deo atara koji se graniči sa Banatskom Topolom .Pre komasacije verovatno je bilo problema sa vodom .Posle komasacije su iskopani kanali i sada nema tih problema ,sem u ekstremno kišnim godinama (2010).
 
Могуће да нисам у праву,пишем само шта сам слушао.
Кад сам већ око тога шта сам све чуо и од кога,да и то напишем.
Најстарији човек кога памтим и волео да га слушам је био 1881 годиште !
Ал' сам и ја стар у пм. !
Sorry за оff !
 
Danas bio u obilazak kukuruza...nisam obisao sve parcele ali vecinu jesam...utisci su razliciti...kasnija setva (prva dekada maja) izgleda bolje od kukuruza iz ranije setve (treca dekada aprila). Problem je u jalovim biljkama tj nije se oprasio po onoj vrucini pre kise...Na laksim zemljistima je bolje podneo susu nego na tezim...Od hibrida sejem Pionir,KWS i LG...Izbor hibrida nije od presudnog znacaja...Predusev itekako,pogotovo na tezim zemljistima...Najgori predusev je definitivno suncokret! Imam i parcelu od 30 kj koju sam zalio jednom u oprasivanju...jedino tu ocekujem prinos od 5+ tona/kj...na ostalim parcelama og 1000-4000 kg/kj...videcemo kako ce se situacija odvijati u narednom periodu...
 
Nazad
Vrh