Kukuruz 2021

Po meni nema potreba da bude teza Nodet, sasvim dovoljnu tezinu ima, ja uvek sejem na 8-9cm i nikada problema nisam imao.
Slažem se sa tobom. Ako je priprema dobra ide ona odlično. Međutim ako je priprema loša onda joj fali težine. Meni jedna budala napravila dva traga dijagonalno preki njive i na tim mestima Nodet ostavi seme po vrhu.
 
Kojim traktorom i kojom brzinom seješ?
IMT 558 NOV NOV NOV 1980 god. SILA NEBESKA! :LOL: Najcesce prvom brzom na oko 1600 obrtaja, ali nekad kad treba da pozirum da zavrsim i njiva je ravna i lepo uradjena idem i drugom brzom isto je. Bas sam na jednom mestu gledao gde sam pola njive radio prvom pola drugom sve je identicno nema razlike.
 
IMT 558 NOV NOV NOV 1980 god. SILA NEBESKA! :LOL: Najcesce prvom brzom na oko 1600 obrtaja, ali nekad kad treba da pozirum da zavrsim i njiva je ravna i lepo uradjena idem i drugom brzom isto je. Bas sam na jednom mestu gledao gde sam pola njive radio prvom pola drugom sve je identicno nema razlike.
Tu je kod tebe neki problem sa turbinom. Da li si probao sa pločama gde su rupe 5,5mm. Ako su ti fabričke ploče onda su 18 x 4.5mm. Ja sam imao IMT pneumatsku sa pločama 18 x 4.5mm i nije imalo šanse da fali 10% ako se seje prvom brzinom IMT542.
 
Tu je kod tebe neki problem sa turbinom. Da li si probao sa pločama gde su rupe 5,5mm. Ako su ti fabričke ploče onda su 18 x 4.5mm. Ja sam imao IMT pneumatsku sa pločama 18 x 4.5mm i nije imalo šanse da fali 10% ako se seje prvom brzinom IMT542.
Da fabricke su 18 x 4.5mm.. Nisam probao sa drugim plocama, a razmisljao sam da joj stavim na jedno crevo sat da vidim koliki vakum pravi. Sad je zavrseno za ovu godinu ali ima da se sredjuje i krpi (polomio sam jedan markir) tako da cu se pozabaviti time uskoro..
 
Moja je došla nova sa neispravnom turbinom. Onaj aluminijumski razvodnik na koji idu creva je bio prebiše odmaknut od turbine i tu je gubila vakum. Kad sam to sredio dobro je držala seme.
 
Zavisi mnogo od zemlje, gde je ritsko zemljiste ili bilo kakva teza zemlja bolje je imati neku sposobniju sejalicu, ako nesto krene naopako.
Za laksa i srednje laka zemljista po meni je glupo uzimati neke super teske sejalice, jer Nodet radim sasvim korektno, ako je malo tvrdje zategne se paralelogram i mora ici. Ja kod mene ne vidim nikakav smisao za tezu sejalicu kad skoro lisica moze repom da useje koliko je lako zemljiste:)
 
Zato IMT-ovu napravili i tezu nego sto treba, ali zato ne mogu da je nastelujem da hvata svako zrno pa to ti je.. Kad je krupno zrno tipa ZP 427 sklonim skidac skroz u stranu i opet ne uhvati svako. Do sad je islo sa plocama 18 rupa, sledece godine cu probati vrvt sa 27 pa ako ne bude ni tako islo kako treba onda ce da se menja sejalica.. Isao sam da ispratim nicanje, na jednom redu sam od 200 nasao da fali 25 biljaka, znaci ima manje od 90%. I kopao sam ne nadjoh zrna, nema tragova kopanja od strane ptica tako da je sigurno do sejalice..
Не мораш 27 рупа,доста ти је 24 рупе као за репу одмах имаш и таблицу за репу.
Само разбуши рупе на 5,5 милиметара и нећеш имати проблема!
 
Не мораш 27 рупа,доста ти је 24 рупе као за репу одмах имаш и таблицу за репу.
Само разбуши рупе на 5,5 милиметара и нећеш имати проблема!
Vec imam ploce sa 27 rupa nasao ih proslog leta, cale dobio ih uz sejalicu nije ni znao da ih ima. Jeste da ce biti malo racunanja za menjac ali isplativije mi je to nego da kupujem druge ploce :D
 
Ljudi jel ko imao problem sa kukuruzom da jednostavno nestaje pod zemlju, nekakva stetocina ga mazne ispod zemlje i odnese i zrno i stabljiku,. Nadjem tunel na nekoj dubini od 7-8 cm, tunel je sirine , pa malo uzi od malog prsta na ruci. Negdje mazne samo jednu biljku, a negdje, boga mi fali i po dva metra. Koji je ovo djavo, ovo prvi put vidim u zivotu, pa i otac kaze nije vidio nikad tako nesto a ima preko 70. Jel moze biti rovac? I cime se on uopste hrani? Cime djelovati?
 
Ljudi jel ko imao problem sa kukuruzom da jednostavno nestaje pod zemlju, nekakva stetocina ga mazne ispod zemlje i odnese i zrno i stabljiku,. Nadjem tunel na nekoj dubini od 7-8 cm, tunel je sirine , pa malo uzi od malog prsta na ruci. Negdje mazne samo jednu biljku, a negdje, boga mi fali i po dva metra. Koji je ovo djavo, ovo prvi put vidim u zivotu, pa i otac kaze nije vidio nikad tako nesto a ima preko 70. Jel moze biti rovac? I cime se on uopste hrani? Cime djelovati?
Дугом деветком.Ма то вам Поповљани долазе ноћу,намерно раде,да се ви чудите:osmeh:
 
Rovac najverovatnije ,mravi prave uze kanale i ne mogu da uvuku i zrno i stabljiku.
Za rovca neki zemljisni insekticid tipa Galition .....
 
Onda najbolje da sto prije prihranjuje kultivatorom i zamijesa galition ili nesto sa djubrivom , ako si vec imo u planu prihranu . Samo mora jako sporo da ne zagrce
 
Da li neko zna neki efikasan metod kako sprečiti vrane da vade kukuruz? Juce sam bio da posejem ponovo, izvadile 28 brazda na kraju njive, nekih 100m duzine.
I to su vadile redom, steta bukvalno 90%.
Kukuruz zasticen i sa Maskagerm(kao repelent), a vrane ga vade kao da sam ga posecerio....
 
Одстрелиш једну врану и легнеш је на земљу раширених крила неће ти више ни једна надлетети њиву, а не да ваде семе.
 
Da li neko zna neki efikasan metod kako sprečiti vrane da vade kukuruz? Juce sam bio da posejem ponovo, izvadile 28 brazda na kraju njive, nekih 100m duzine.
I to su vadile redom, steta bukvalno 90%.
Kukuruz zasticen i sa Maskagerm(kao repelent), a vrane ga vade kao da sam ga posecerio....
Kod mene vade fazani i to redno, bas sam gledao vise puta, puno je polje jos gde ima trnja pored njive tu ga cepaju i kad nikne i kada je posejano, meni su povadili skoro svuda na kraju njive.Nezna se sta je gore da l fazan ili svinja. Vrane nisam vidjao kod mene ali fazani cepaju tvrdo, repelenta nema za to.
 
Nazad
Vrh