Kukuruz 2021

Gledam slike kukuruza sejanog nodetkama u vise tema i cini mi se da mnoge novije i modernije sejalice ne mogu takav sklop da naprave. Samo da su malo tezi setveni aparat napravili ne bi razmisljao o novoj sejalici..
 
Fazani i vrane, da čovek poludi, ništa više.Imam parcelu koju okružuju kanal u kome dominiraju trnjine i put sa jedne strane.Brazda do puta je izvađena skoro cela a do kanala mestimično na ogumke.
 
Ovdje iz sy i bayera i basfa promotori ne broje donji list sto znaci vidis 4 lista 1 skidaju i karakteriziraju biljku kao da ima 3 lista i po tome se ravnaju herbicidni tretmani.
Jednostavno, ne znaju. Broje se svi listovi koji su otvoreni i opruženi na dole( kada se vidi mesto spajanja sa stablom. Prvi list je zaobljen na vrhu,ako ga nema otpao je, a broji se i ako je otpao . Tad je kukuruz uglavnom 8+ listova,a do tad su uglavnom svi herbicidni tretmani završeni.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Pa jedino za dubinu gde se steluje ali ako tvrda zemlja nece da ide u dubinu pa bog,trebao bi na svaku da stavis teg neki

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Zato IMT-ovu napravili i tezu nego sto treba, ali zato ne mogu da je nastelujem da hvata svako zrno pa to ti je.. Kad je krupno zrno tipa ZP 427 sklonim skidac skroz u stranu i opet ne uhvati svako. Do sad je islo sa plocama 18 rupa, sledece godine cu probati vrvt sa 27 pa ako ne bude ni tako islo kako treba onda ce da se menja sejalica.. Isao sam da ispratim nicanje, na jednom redu sam od 200 nasao da fali 25 biljaka, znaci ima manje od 90%. I kopao sam ne nadjoh zrna, nema tragova kopanja od strane ptica tako da je sigurno do sejalice..
 
Zato IMT-ovu napravili i tezu nego sto treba, ali zato ne mogu da je nastelujem da hvata svako zrno pa to ti je.. Kad je krupno zrno tipa ZP 427 sklonim skidac skroz u stranu i opet ne uhvati svako. Do sad je islo sa plocama 18 rupa, sledece godine cu probati vrvt sa 27 pa ako ne bude ni tako islo kako treba onda ce da se menja sejalica.. Isao sam da ispratim nicanje, na jednom redu sam od 200 nasao da fali 25 biljaka, znaci ima manje od 90%. I kopao sam ne nadjoh zrna, nema tragova kopanja od strane ptica tako da je sigurno do sejalice..
Kojim traktorom i kojom brzinom seješ?
 
Jel može nodetka da se od gore malo optereti sa nekom gvožđurijom, da postane teža?
Bolje bi bilo da na trapezu ima neka opruga koja vuče nadole. Mogla bi ona tako da se optereti za dodatnih 20-30kg. Ako bi se opteretila nekim tegom pozadi onda to ona ne bi dugo izdržala jer je previše nežno urađena.
 
Nazad
Vrh