Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imao sam i ja malo pologa na kukuruzu, i malo vise na suncokretu od nevremena s pocetka avgusta u delu atara izmedju Glozana i Petrovca.
 
Kod mene je Pionir 0412 bio nakrivljen,sasvim malo je polegnuto. Sa tim hibridom sam imao problema i 2017 god kada sam ga poslednji put sejao...udar vetra ga je polomio ispod klipa i otresao iz komusine. Da napomenem da sam pored njega na parceli imao i Pionir 0216 i on nije ni mrdnuo,prav kao strela!
 
Ja sam prosle godine imao prblem poleganja sa Ultra hibridu Pinki, zanimljiva stvar je to sto me u setvi prekinula kisa pa dosao Uskrs pa jos kise pa nastavak setve nakon 15 dana (na istoj parceli) taj iz prvog roka setve je imao 3-5% pologa a onaj kasniji 10-15% sto dalje inplicira da je bitna faza biljke u kojoj se nalazi u trenutku oluje a manje vise hibrid, jer upravo komsija pored mene je imao P0412 koji nije imao ni 1% pologa.
 
Znam da ljudi seju psenicu rasipacem, nisam znao da moze i kukuruz :ROFLMAO:

Inace, sta mislite o lagerovanju, malo podno skladiste za 20ak tona, debljina 120-130 cm, merena vlaga iz 3 razlicite prikolice 15.9, 16.4 i 16.6?! Da li ce to da prezimi bez problema ili da ga malo prevrcem?
Neće biti problema. Inače smo zadnja tri dana radili u fulu, juče za 9 sati skinuo moj kombajner 28 vagona kukuruza uslužno...Preključe smo skidali neki Kws 22,7 vlaga, niko neće da primi a imate na mom kanalu ogled KWS-a pa da vidite rezultate, doduše ne na reprezentativnoj njivi...
 
Neće biti problema. Inače smo zadnja tri dana radili u fulu, juče za 9 sati skinuo moj kombajner 28 vagona kukuruza uslužno...Preključe smo skidali neki Kws 22,7 vlaga, niko neće da primi a imate na mom kanalu ogled KWS-a pa da vidite rezultate, doduše ne na reprezentativnoj njivi...

Bas malopre sam gledao. Dobro je ovo sto ostavite 4 reda kao izolaciju jer stvarno se jako cesto desi da na prinos uticu radovi na parceli pored.
 
Prvo ne.sejem ta govna sto vi sejete.
Drugo evo malo sta sejem ovo ce maticu kod tebe 2045
f1eddcb7c4ae75861ee85dce502ce818.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh