Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skinuli danas 9911 vlaga 16,7%

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Берач дефинитивно остаје у причи изгледа да ћу ове тј следеће год нај боље проћи са овим што сам обаро у клипу....
 
Данас предо нс4000 влага 16,6 имао чистопо хектару кад су скинули 11700 килограма ова година накрају испала као и 2018 одлична за кукуруз
 
Jedino ako su u životu ostale one dugačke kotobanje od desetak i više metara?
Na promaji mesec dana, garantujem vlaga u Jusu ?
Ili grešim ? 😜
Ено мој амбар за два и по вагона годинама зврји празан.... добро де - раширен црни лук у њему.... и све ми се чини да ће такав остати заувек.

Какво време иде ('ладно и влажно), неће тај из амбара да пада испод ЈУС-а до следећег лета.

Моји познаници и комшије, када окруне и предју га у пролеће, пошто нема више тел-кел, па напред, имају неће луде влаге, не ниже од 16%, често чак и веће од оних измерених у јесен.
 
Ja imam dva ambara oblozena mrezom, zajedno u njih stane oko 6 vagona zrna. Prodavao sam i u julu kukuruz, nikad kvaran a cena uvek ide tel kel u tom periodu ako prodajes preko berze.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Danas skinut KWS kleopatras prva klasa zemlje . Predusev kukuruz, pod brazdu baceno 120 kg 16 X 16 X 16 i 130kg 6X12X24
U prolece baceno 160 kg ureje. Setva 13. aprila na razmak 22.5 cm. Prskano monsun aktivom i pred zatvaranje redova ospartano. Prinos 6050 kg Srp-a (plus osiguranje priznalo 12 posto stete) vlaga 17.7 Bio je namenjen za berbu u klipu. Inace mi je drago sto ga nisam doneo kuci jer je svaki klip bio kvaran.
 
Kleopatras od velike nade jedno veliko razočarenje ovamo .

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Danas skinut AS507, 9800kg 1ha povrsine, sejan 06.04, vlaga 19,5%, za naplatu 7800kg...

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Neznam kako kod vas , ali ovde ove godine u mom kraju da je jos dvadeset kombajna nebi stajali . Neznam sta je u pitanju, povrsine su kao do sada , kombajna isto ? Mislim da su razlozi ,spor odvoz zbog cekanja na silosima , malo se kamioni koriste svi hoce da neplate pa voze traktorima, dobar rod i totalno prestanak branja u klipu.
 
Kod mene još nisu počeli. Ne računam ove koji nemaju kukuruza za kući pa ubrali po koji dulum. Problem će biti odvoz. Kamion ne može nigdje sa puta. I prikolice od 10-tak tona će se zaglaviti u blatu. Odozgo izgleda suvo ali je dolje mokro pa sam žanjući soju zaglavljivao. Da se iznosi kombajnom to je kao da me osude na zatvor taj dan. A još javljaju da će malo pasti kišice. Tek toliko da sastavi vlagu.
 
Juce skidan Dkc 5068 sa vlagom 15% prinos 11000kg/ha.. a pioneer je bio 10000kg/ha sa vlagom od 15,4.. videcemo za dalje kakav ce prinos biti u ostalim parcelama

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Gotovo sa kukuruzima za ovu godinu od mene, islo je malo i po mraku ali bitno da se zavrsilo. Skinuti 4717 i 5068, vlaga merena samo na 4717 koji je bio na donjoj njivi 16.2 (pre kombajna). Nemam kilaze jer nista nije otislo preko vage (zbog visoke vlage). Pola je otislo u kucne magacine sto ce ici za licne potrebe a ostalo ceka sutra novo merenje vlage iz prikolice pa da vidimo sta cemo sa tim. Na kraju ce nesto morati preko kantara jer ga nemam gde. Problem je sto se jos koriste stare tablice sa pocetka septembra, ocekuje se vlaga do 14.5 bez odbitaka a od toga nema nista, a i znamo svi dobro kako deru samo jedan procenat kad se prebaci.

Evo kako trenutno izgleda tablica na kojoj lepo dole pise da je od 4.9. Mozda neko od kolega poznaje firmu iz Banatskog Novog Sela, bas me zanima da li su i kod vas u kraju izasli ovih dana sa istom tablicom.

viber_image_2020-10-24_00-12-40.jpg
 
Stativa po pitanju prinosa oko 52-53 po jutru plativog.
Dobijam finansijski vise od planiranog, ali je prinos podbacio po meni i ceo dan besan. Onda navece sretnem jednog koji radi dosta zemlje i usluga pita me kako ide reko slabo. Kaze ako imas preko 50 to je dobro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh