Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tonero, futurix zaboravi. Basmati čujem ove godine podbacio a prošle bio dobar (vrlo relativna mera). Sensor nemam pojma. Al evo ti jedan drugarski savet. Mani se tih semenskih kuća i uzmi evo recimo ovog što Nikola spominje 9903 Pionir. Razlika u ceni semena je smešna, a to shvatiš kad ovršeš njivu.
 
9903 je opasan hibrid,odusevio me,11000kg/h na srednjem kvalitetu zemljista 3-4 klasa,ide dalje u proizvodnju.
Био би да не крене клијати у клипу. И лаган је као перо. Сингентин Орфеј 10% тежи.
Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
A sa koje povrsine su skinutu ?Hektolitar je bitan samo uvezi prevoza i nista dtugo a to nije velika stavka . Pogotovo ako je blatnjava zetva moze biti totalno nebitan hektolitar
 
9903 kod mene max. 5500 kg po kj...nesvidjami se, jes da vlaga u septembru oko 13 ali malo je
 
Ja sam pioneer i dekalb izbacio iz setvene strukture, kod mene su upravo toliko rodili više koliko je skuplje seme... Paorskim rečima, u suši manje rizikujem. A i hektolitarski su bili lošiji, što nije svejedno ako kukuruz ide za ishranu stoke.
 
Kod mene je pioner 9241 imao veci hl od sva 4 dkc hibrida koja sam sejao,a prinos preko 7t po jutru 3. Klasa zemlje.
Hl itekako znaci,meni su dkc i pionir bili u istoj duzi i bukvalno na istom mestu mi se palilo 70% bunkera,ali puna zmajevka pionira teza 500-600kg od pune Dkc-a. Zapreminski ga je bilo isto ali vise kg pionira
 
Znam to , ali mislim u slučaju istog prinosa u kg , šta znači veći hl , osim manjeg prostora u transportu ili skladištu , jer je mitio rekao da je bitno ko hrani stoku , pa da vidimo zašto.
 
Ufff taj 9903 ima hektolitar ubilo se, u kamionku dekalba stalo17700kg a tog govneta 15500 krcata kipilo, malo li je razlika?
Ovo prvi put cujem da pionir ima manji hektolitar od dkc, kod mene vecinom obratno , isto i kad sam imao stoke , dkc projuri kroz cekicar i ne cuje se , dok neki pioniri kao da se sljunak melje, znam ciklon kojemu se sito raspalo i izletilo na lulu kad je poceo da melje pionir u klipu , vise zbog oklasaka koji su isto bili tvrdi.
 
Znam to , ali mislim u slučaju istog prinosa u kg , šta znači veći hl , osim manjeg prostora u transportu ili skladištu , jer je mitio rekao da je bitno ko hrani stoku , pa da vidimo zašto.
Veća specifična masa zrna bi trebalo da znači da ima više nranljivih materija po jedinici zapremine. Želudac kod stoke ima određenu zaprerminu.
 
Rajkonsve je sejano i sve niklo 5u metar.
Podjednako su svi dobro rodili.
Pad prinosa isao je u zavisnosti od preduseva.Suncokret i secerna repa su skidali prinos a povrtnjaci dizali.
Razlike su poprilicne.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh