Kukuruz 2020

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
У претходна два дана сам (напокон) скинуо кукуруз.

На једној њиви је било отприлике 60% "Рајфајзен Уликса" и 40% "Синџентиног Пака". Сво време, од фазе 5-6 листова до зрења, имао сам утисак да је "Уликс" бољи од "Пака", али поглед на њиву са висине тракторске кабине ме је разуверио - "Пакова" стабљика је много снажнија и већег хабитуса.

На жалост, нисам могао да скинем и предам та два хибрида одвојено и сазнам тачан принос понаособ, али оно што ми је рекао тип који ми је скидао њиву, је да му у проласку кроз "Пако" неки сензор у бункеру комбајна укључује "бипер" који индицира 70% напуњености, док му то није чинио са "Уликсом".

Какогод, просек за читаву њиву је био 55 метери по ланцу, што је, колико чујем, ове године пуки просек у мом атару. Влага је почела са 17,5% и дошла до 16,5%.

Друга њива са "Пиониром" 9911 је читаве сезоне боље изгледала од оне друге и то се потврдило приносом - 65 метери по ланцу са влагом у интервалу 16-17%.

Ако судим на основу оног поменутог укључивања "бипера" у бункеру, испада да ми је и онај "Пако" пребацио ше'сет метери по ланцу, што је супер, али то значи да је "Уликс" поприлично подбацио.

Епилог: успео сам да тих мојих шес'ет и шес' тона кукуруза обрачунам тел-кел за 18 дин/кг, што ми је свакако боља цена него да су ми одбијали влагу према оним лудачким таблицама које код нас важе већ неколико година.

Ја задовољан!

Не бих се задржав'о више у овој теми - пос'о завршен.

Фала на пажњи.
 
Momo,
Koliko placaju kukuruz na otkupnim mjestima po Lijevcu?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Zasad mislim da nisu ni izasli sa cijenom neki . Jedino sto se pominje je nenormalno nisko oko 0.27. Jedan placa 0.25 do 20 % vlage bez odbitaka ikakvih tu neko proda kome je hitno a ima vlagu 19 ili 20. Vecinom samo dovozimo i ostavljamo . I za skladiste je deranje koze 1% mjesecno . Guzve danas nenormalne ceka se po 3 do 4 sata i vise .
 
Au Frenki zalepio se za zemlju.Juce odradio KWS Konfites, prinos 6490 kg/kj vlaga 15,5.E sad nicanje je bilo katastrofa, bilo ga je od 1 do 7 pera.Tu racunam da je otislo sigurno 10% prinosa.Predusev soja, predsetveno islo 135 kg 16*16*16 i 135kg ureje po kj. Pod brazdu nisam nista bacao.
Danas skidamo pionir p423, videcemo sta vaga kaze.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Leleee, kad se samo setim ove agonije.

Kod mene se upravo zadnji kukuruz skida, prosek ce ipak biti preko 5t/kj, potez što mi ovde zovemo prevedeno na srpski "u dolini", zlata vredi.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Tako sam ja radio uslusno prosle godine zalepo ga vetar za zemlju nego sreca heder starije generacije pa oni spicevi dugacki vazdan i sve uspeo da podigne

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh