Kukuruz 2019

Kod mene kao kod Nikole.Bilo je kiše ali je oluja u junu napravila haos.Samo dkc i kws stoje,ostalo je sve popadalo u crnu zemlju i nije se podiglo,tako da će rod biti manji bar za 30%
dkc 4670 jel to neki novi?
Koliko se sećam nije ove godine bio u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Moj prinos sa 2 hektara je bio 22t, hibridi su bili dkc 5031 sa vlagom 13,8% a drugi dkc 5075 14%. Parcele su bile tacno po hektar, mala jako razlika je bila u kilazi izmedju dva hibrida skoro identicno rodili. U jesen zaorano 150kg npk 6 12 24, pred setvu 180kg ureje po kj, prihranjeno folijarno sa yara ferticare 14 11 25, prskano jednom intermezzom i ospartani. Ostalo da se skida jos hektar P0216 na oko izgleda lepse od dkc videcemo prinos.
 
Danas skidan dkc 4717 10t po hektaru sa 12% vlage

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Samo oprezno kod skidanja tako zamršenog kukuruza. Čovek lako poludi kad mora milion puta napred nazad sa kombajnom jer se heder zaguši a onda se lako pogreši. Isključite adapter pa i vršalicu pa tek onda odgušujte. Nedavno je u našoj okolini čovek ostao bez jedne sigurno, a možda i bez obe noge nzm tačno... A da je bio sam na njivi ostavio bi tamo i zube.....
 
Jel počeo neko da skida taj što je oboren,jel uspe kombajn da pokupi?
Ja sam krenuo da skidam takav sto lezi do zemlje i sa kombajnom je blagi uzas duz od 400m sat i dvadeset minuta smo kosili krug.Berac ide malko lakse ali samo na jednu stranu i to beremo niz polog i polako ga vadimo iz reda posto mi sve njive stoje tako da je vetar duvao bocno po njima pa je poleglo pravac Kula-Vrbas(zapad-istok).Sad ako uspem do sutra da zavrsim branje onda cu krenutu kombajnom isto na jednu stranu da kosim kako je polegao.
 
Moj NH ne da može do zemlje već kljunovi mogu bukvalno da riju zemlju(neki stari četvororedni).Problem kod pologa je što pri većoj brzini klipovi se kidaju van adaptera pa ispadaju,nisam primetio problem gušenja,ili nije bilo tako strašno poleglo.
 
Nazad
Vrh