Kukuruz 2019

Čini mi se da je Zombie jednom pisao o količinama sa kojima djubri, znam da je to meni delovalo previše.
Pa ako bi mogao kolega da ponoviš.

Ja u ravnici idem sa 300 kg ruske 16-ice ili sa 200 kg MAP-a pred oranje, a predsetveno sa 250 do 300 kg Ureje.
Na brdu idem sa 200 kg MAP-a pred oranje, a kroz špartanje 200 kg Kan-a. Ranije sam išao i više, ali čim upekne na brdu suša kukuruzi koji su dobro prihranjeni azotom prvi stradaju.
Bacas MAP? Pretpostavljam da je ph zemljista nizak.
 
Ja sam neke njive isao zadnje 2-3god MAP, sto za kukuruz sto za psenicu. Znam da ne bi trebalo preterivati sa MAPom, pa razmisljam da li ici ponovo na tim njivama jer cenovno izadje jeftiniji fosfor i to dosta. Zemljiste mahom sa dosta K vise P fali, zaoravaju su ostaci, cesto dosta ide i stajnjak a po zadnjim analizama K je od 26-27 pa do preko 40.
 
Kermes, milina za balirati. Pucaju osigurači ko slamke
52cc99af2fc4bcf491e3f5cd130a8d22.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Skinut pionir 216...5000 po kj naplativog.Vlaga 15.8 druga tura 15.4...razmak 20 minuta izmedju merenja. Loše al šta je tu je
 
Čini mi se da je Zombie jednom pisao o količinama sa kojima djubri, znam da je to meni delovalo previše.
Pa ako bi mogao kolega da ponoviš.

Ja u ravnici idem sa 300 kg ruske 16-ice ili sa 200 kg MAP-a pred oranje, a predsetveno sa 250 do 300 kg Ureje.
Na brdu idem sa 200 kg MAP-a pred oranje, a kroz špartanje 200 kg Kan-a. Ranije sam išao i više, ali čim upekne na brdu suša kukuruzi koji su dobro prihranjeni azotom prvi stradaju.

Da li pod prihranu azotom na brdu mislis i na ureu predsetveno ili Kan u kultivaciji, kad kukuruzi u susi stradaju?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ove godine mi je nešto slab p0216, medju favoritima mi je vec par godina ali ove je omanuo, na parcelama jedna preko puta druge dkc 4943 ga ošišao sa prinosom
 
Pretprosle godine kukuruz,i odma problem sa diabroticom,nije po celoj njivi,nego na nekim mestima se bas odlama stabljika i sve ide u berac,a ima i popadalih stabljika do jedno 10%,do zemlje skroz,nema sanse pokupiti...inace klipovi zdravi,nema trulih,zarazenih.


share picture
 
Dragane malo mi je čudno da je 5830 tako malo dao. Kod mene na vršidbi 4717 imao vlagu 12,8, juče i prekjuče vlaga 15.3 na tom 5830.
U pravu si, taj prinos i nije realna slika njegova jer sam ga radio kao zastitu, po kraju parcele! Sa jedne strane bila psenica sa druge asfaltni put buz parcele, na tako otvorenoj parceli taj prvi krug nikad nema neki prinos, al eto stavili ga u tablicu ni krivog ni duznog.
 
Juce kosim drugaru pionir 216 (atar sela Melenci iza silosa agrogloba) nismo zavrsili parcelu ali prinos vrlo verovatno i preko 7 t po kj vlaga 14.8 nosi ga kuci u skladiste.Inace ceo taj deo atara jako dobro izgleda,dobio je obilnu kisu prvih dana avgusta.Dok u Zr kod mene a cujem i kod drugih 216 dosta omanuo u odnosu na ranije godine ( omanuo u smislu prinosa u odnosu na druge hibride pionira slicne fao grupe,neotporan na mehurastu garez u ovoj godini, nimalo nije pokaza neke “aqvamax” osobine, u poredjenju sa hibridima iste semenske kuce, cenovno je uvek u prvoj grupi gde mu ocigledno nije mesto.). Kisa kisa ali kada biljci to treba jedini je zakljucak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta je sa tom vlagom kod nas kad tako sporo odpušta?...
Zanimljivo konfites,dkc 49 valjda nešto,9911,zp 427 i 0725 koji je baš kasniji svi oko 16 posto vlage,a kao sejali i ove ranije da ih pre skinemo ono djoka,ista stvar...
 
Pa sad da li više ili manje od ostatka države,ali dobijali smo dovoljno,i skoro redovno bez nekog nevremena,bogu hvala da i nas obiđe oluja jedne godine...ali mi čudno što i drugi imaju iste te kukuruze u istom tom ataru i već su skinuli odavno u jusu...
 
Tako je i ovde.Vlaga nikako da se spusti ispod 15,5-17 a sve rani hibridi DKC i Pioneer do fao 450.Domaći hibridi su na 19-22%.Vrlo zanimljiva situacija.
 
Drugar se isto zali.Na jednoj njivi gde mu je bio bagremar koji je prosle god.iskrcio karioka 16% vlage,a na drugoj njivi 20%.Moja neka pretpostavka posto sam radio usluzno tu drugu njivu je da su podzemne vode vislje u tom delu atara.Nzm mozda gresim.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh