Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nesto pricao sa drugom malopre nismo bas imali previse poblema sa zicarom ranijih godina kao ove i prosle, pa ne znamo kako zicar funkcionise. Pa nas interesuje ako posejemo kukuruz sledece godine opet na parceli gde je bilo napada ove godine da li ce biti jos veci napad tj da li ce se razmnoziti ??
Biće ih opet,samo plodored i trovanje.
 
Plodored bas i ne utice mnogo na manji napad zicara ,to dosta vise znaci za kuk. zlaticu.
Cak posle strnina ili starog lucerista napad zicara moze da bude najveci.
 
Kod mene navrli fazani...imam nesto kukuruza u trecem peru i jutros vidim da ima isjecenih preko 100 komada..vecinom okolni redovi

Sad sam razbaco 2 velike kante zita...valjda ce ih to zabavit dok se kukuruz ne trgne i mislim da kad ih pospricam poslije Duhova da ce ih to odbiti
 
Bećar

11427241_1442225916079005_4046615716184963391_n.jpg
 
Isto i kod mene gura dobro, temeljan od zemlje, jednak u porastu, modra boja, jednu parcelu je led ošišao ljudcki ali on gura dalje, će vidimo šta će na kraju biti.
 
Dali od Imidacloprid , (Nuprid) , tretirano sjeme , mogu očekivati ikakvu zaštitu od kukuruzne sovice ? Kukuruz je oko 4-5 lista i vidim poneki osušen ili odsječen od sovice ?
Dali mogu tretirati Vantexom , to su mi dali , premda sam do sada radio Pintom?
 
Od hemije . Reko bi to ne zbog boje listova , nego zbog skraćene visine kukuruza , odnosno razmaka izmedju listova , a i zbog toga što kažeš "6 redova " .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh