Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo na dve njive uvratine duplirali sa mezotrionom i nikosulfuronom jedina razlika do sada je sto nema ni jedne travke.
 
Dva meseca od setve,ZP 555...
c1e7390413608e4907461775d73e9ee1.jpg
92f64d129b02766c3ad690c0e7ea496d.jpg
 
Koliko posle preteranog dejstva herbicida se pojavljuju bicevi na kukuruzu, predozirao sam ga pa da znam sta me ceka, tj da li ce se pojaviti?
 
Ako zahladi, ako je hibrid sklon tome bice biceva a narocito ako si promasio uzrast za 2.4. Da predoziras u preporucenom uzrastu, a da vremenske prilike su pogodne (noc nije hladna, nije doslo ekstremno mokro vreme) moguce da biceva nece ni biti.
 
Ako zahladi, ako je hibrid sklon tome bice biceva a narocito ako si promasio uzrast za 2.4. Da predoziras u preporucenom uzrastu, a da vremenske prilike su pogodne (noc nije hladna, nije doslo ekstremno mokro vreme) moguce da biceva nece ni biti.
Dodao deterdzent(koji je zapenio) umesto okvasivaca i nisam video nivo vode u pumpi i dozu za 2 ha izrucim na 1.3ha.Nesto pametovao sa malo vode, i sve se poklopilo.Herbicidi Mezotrion i Nikosulfuron u punoj dozi.Inace kukuruz u 8 listu , ali sam zaboravio da uracunam i dva lista koja je mraz odneo.Kukuruz je bio izbeleo drugi dan nakon tretmana, ubrzo se povratio i sve vreme raste ali se sada u spartanju lomio na polovini, jer je tu bio krt od predoziranja, pa me interesuje sta dalje...
 
Da dodam da sirak prskan u toj fazi laudisom i pri 2l/ha ce ipak 95% preziveti i baciti seme za dogodine. Sa ekvipom ce biti bolje dejstvo ali ce kukuruz zastati i ako ostavis kontrolu videces razliku u porastu.

Ja sam prskao laudisom pre 10ak dana kukuruz u 11-12om peru, i pobeleo je sirak. Posle koliko vremena se oporavlja i nastavlja da raste tj koliko vremena kukuruz ima da mu pobegne?
 
Jedno pitnje imam pa ko moze neka mi pomogne. Na jednom delu parcele, po duzini uz zito, oko 20m i 6 vrsta, primetio sam navalu nekih crnih buba. Ima ih toliko da crne listovi. Meni deluje kao matore jedinke leme koje napadnu zito i poloze jaja. Mozda se i varam ali tako mi deluje. Mada ima i belih tragova po listu u vidu traka. Sta mi savetujete da radim i s cim? Kukuruz je visine oko 1,5-1,6m dakle ne mogu da udjem traktorskom prskalicom ali mogu da pokusam da isprskam rucnom nije neka povrsina. Hvala
 
Mala njiva, mala i mašina.
19046769_1692344194400508_439025466_n.jpg
Mala njiva, mala i mašina,
vozi Gara, druga je brzina.

Kazi Garo koji više viri,
da li ZP ili Pioniri?

Evo lolo, nek se sada čuje,
mene krupan klip interesuje!
Volim samo zdravo i domaće,
u ZP-a nabrekle su gaće.

Tako Garo, kaži barabama,
koji baja ćuti n tavan'ma.
Kad u jesen kukuruz se skine,
kupiću ti cipele, haljine.
:cool:
 
Ja sam prskao laudisom pre 10ak dana kukuruz u 11-12om peru, i pobeleo je sirak. Posle koliko vremena se oporavlja i nastavlja da raste tj koliko vremena kukuruz ima da mu pobegne?
Za 20 dana nastavlja sirak punom parom da raste. Tamo gde fali sklopa kukuruza sirak se izgura i metlicu vec krajem juna formira i u julu si vec dobio semena za sledecih N godina. Dobra stvar je Dual Gold dogodine, o tome moze clan @Rakin da pise koji je prvi na forumu poceo borbu sa rezistentnim na ALS sirkom sistematski.
 
Kad smo kod toga,bio mi danas I drugi član foruma u poseti,NA.
Baš me prijatno iznenadio,kao i Bobo juče.Upoznali se,malo pričali i dogovarali prodaju traktora Case,čiji je inače zatupnik, ali za moja 4 ha nema tako malih traktora a jeftinih.
Čekam sledećeg forumaša u poset,da se navrši trojstvo.
 
Malo mog ZP 606. Dejstvo 3l Wing-P:

IMG_6473_1.jpg


IMG_6474_1.jpg


IMG_6477_1.jpg


IMG_6475_1.jpg


Predsetveno 400kg 8-16-24 i 350kg Ureje po hektaru, sejan 31 marta razmak 20ak cm... Malo ga tukao mraz, malcice grad. Zasusilo pa sam mu dao nekih 40mm vestacke kise. Zasad je dobro. I jedna slika za kraj sta sve ljudi rade na njivama, moj komsa:

IMG_6479_1.jpg
 
Kad smo kod toga,bio mi danas I drugi član foruma u poseti,NA.
Baš me prijatno iznenadio,kao i Bobo juče.Upoznali se,malo pričali i dogovarali prodaju traktora Case,čiji je inače zatupnik, ali za moja 4 ha nema tako malih traktora a jeftinih.
Čekam sledećeg forumaša u poset,da se navrši trojstvo.

Cika Aco, evo ja se najavljujem. :osmeh:
Jos kako cujem ima i dobra studentkinja, gledacu da dodjem sto skorije. :osmeh:

Petre, mislim da ih mozes ospartati. Gledaj da to bude u toplijem delu dana jer se tada lakse savijaju tj. ne lome se.
 
Tako je. Prijaće mu špartanje ali u popodnevnim satima kad ugreje i ne mora neka velika brzina. Onda se polako savijaju i ne lome se. Samo napred.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh