Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Power70
Od mezotriona je to, i kod mene se to desilo u kombinaciji sa Gridom i Nikosavom.
 
kukuruz2017.jpg


BC 282 sijan 11.5 na 17cm
 
ZP 606, 3 april sjetva, u 4/5 listu tretiran adengom i prihranjen kanom u 7om listu. Do berbe, nista!

IMG_0512.jpg


IMG_0520.jpg



Slika od maja iste parcele samo sa kontra strane

IMG_0463.jpg
 
Ja sam prskao sa 0.25 l/ha mezotriona + 1 l/ha nikosulfurona, i na uvratinama sam duplirao i nema ovakvih efekata.
 
Ne znam kako deluje taj mezotrion ali znam da se upotreba hemije ograničava i prema zemljistu: ako ima više ili manje humusa.
 
Mislim da svaki hibrid ima tu osobinu ,ako ima dovoljno (viska) hrane ,ili ako je sklop redji.Kod mene i NS i ZP na nekim parcelama teraju bocne izdanke.E sad mogu oni dati i klip na kraju kao i glavno stablo ako su uslovi povoljni,mada uglavnom se osuse.
 
kolege forumasi, na par parcela treba izvrsiti korekciju protiv sirka nije se stiglo ranije prskati pa je kukuruz u fazi 8-10 listova sta predlazete cime da to sad resim?
 
Samo equip u tolikom kukuruzu bez posledica.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Mislim da ce sa eqvipom imati umanjenje prinosa mozda jedino laudis ako je rizomski izbelice ga i ustopovati na odredjeno vreme sto ce kukuruzu dati veliku prednost i dok se sirak oporavi kukuruzu nece moci vise naskoditi.
 
Da dodam da sirak prskan u toj fazi laudisom i pri 2l/ha ce ipak 95% preziveti i baciti seme za dogodine. Sa ekvipom ce biti bolje dejstvo ali ce kukuruz zastati i ako ostavis kontrolu videces razliku u porastu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh