Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neverujem da je do vlage jer je u tom delu atara pre nedelju dana palo oko 80 l, a i pre toga je bilo odlicne kise i zemlja je bila puna vlage. Jedino da onaj deficit preko zime nije ucinio da se to ulje, ili sta vec, spere i razgradi pa tek sad kad je palo kise taj se proces uradio.
Moguce da je i to onaj susni deo da je imao posledice koje sad tek postaju vidljive,znam da su u zadruzi kad su poceli sa proizvodnjom uljane repice razmatrali sta da rade sa zetvenim ostacima na koji nacin da ih uklone iz njive ali posto su poceli sa postrnom jedino secka i tarupiranje su dolazili u obzir uz zaoravanje.Navodno kazu da ni od soje zetveni ostaci nisu pozeljni za zaoravanje bas zbog tih masnoca koje sadrze u sebi koliko je tacno nemam pojma.
 
Kod mene je biloklasicno oranje, a kod prijatelja gruber, a situacija je ista. Znaci da nema nikakve veze kakva je bila obrda.
 
Danas prehranjen kukuruz drugi put,sad sta mu Bog da.
20170603_111557.jpg
 
@Mirmag, Jel ovo sejano za zrno ili za klip, oba hibrida.Sejao sam ih i ja za klip, pa cemo da vidimo na jesen.Kad je izasao 0725 prve godine sam ga sejao, nije se proslavio kod mene, sad je dobio opet sansu posle nekoliko godina, nadam se da nece da izneveri.
 
P1535 je sejan za klip,a P0725 za zrno...kod nas se veoma dobro pokazao,cak jedan o najboljih prosle godine po prinosu suvog zrna.
 
Nesto pricao sa drugom malopre nismo bas imali previse poblema sa zicarom ranijih godina kao ove i prosle, pa ne znamo kako zicar funkcionise. Pa nas interesuje ako posejemo kukuruz sledece godine opet na parceli gde je bilo napada ove godine da li ce biti jos veci napad tj da li ce se razmnoziti ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh