Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bas smo juce imali divana o prskanju kukuruza i kako kod nekih otbiljnih proizvodjaca usevi dobili po njonji samo tako,i kako kod nas sitnih neki preparati u opste nisu odradili posao..meni konkretno ekvip i laudis nisu ni pipnuli rizomski sirak..i tako..ima svega po ataru..
MOžda je otporan na equip, odnosno na sulfurone. Ako jeste onda je to onaj iz banata došao i do tebe.
 
kukuruz1.jpg
[/IMG]
kukuruz2.jpg
[/IMG]
kukuruz3.jpg
[/IMG]Da i ja stavim koju sliku,ovo su kukuruzi sejani 29-30Aprila prva slika Paco na drugoj Zp 388 sejan na 21,5 sejani na sojište zaorano 130kg mešavine,prad setvu 100kg urea,i prihrana An 100-120kg po kj...ovo su moje njive jako zajebane za rad a pogotovo špartanje...ovde bi pilota mogao samo da zakopam ispod špartača:haha:.Zajebane ali uvek dobro rode jer ima rose do 10sati pre podne malte ne.Posle ovog špartanja kad odem na ravnu njivu ne mogu da se opustim nikako,pa ni posle nekoliko :ppozdrav:...Ali je ovde priroda za sve novce.
 
Jel ima neko kukuruz posejan na uljanu repicu, mislim predusev ?
Kod mene je taj kukuruz ove godine najkilaviji, mada se sad posle spatranja trgo.
 
Prvi put ove godine sejem Dekalb i nemam nikakvog iskustva sa njim. Da li neko zna kakav bude DKC5031, nizak ili visok, i kakav mu je pocetni porast? Ovo pitam jer su ga trenutno dobro presisali i Pionir 9911 i ZP606. Na prvoj slici je DKC5031 slikan danas a na drugoj Pionir 9911 slikan juce. Razlika je ocigledna...

1d6007d3584be9bc1063c8c566d10ffe.jpg
296c73aa7c60477a31355ee74ff4ca35.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Da nije problem ulje koje stabljika ispusta u zemlju pri procesu truljenja zetvenih ostataka? Zadruga S.Kovacevic oni posle uljane repice postrno seju uvek secerac ili merkatilni kukuruz za silazu i uvek im budu extra usevi u postrnoj setvi jedino sto oni imaju navodnjavanje pa moguce da voda ispere ta negativna svojstva koja vama prave problem?!
 
Neverujem da je do vlage jer je u tom delu atara pre nedelju dana palo oko 80 l, a i pre toga je bilo odlicne kise i zemlja je bila puna vlage. Jedino da onaj deficit preko zime nije ucinio da se to ulje, ili sta vec, spere i razgradi pa tek sad kad je palo kise taj se proces uradio.
 
Posto se najranije skida odgovara za sve kod nas zadruga seje i soju i suncokret postrno na repicu ali su im secerac i merkatilni kukuruz najzastupljeniji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh