Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlican,lakse se bere od svih ZP hibrida,samo se naravno mora obratiti paznja na vlagu.
 
Meni promoter Pionira preporucio P1535 za silazu. Ja cu na jednoj njivi verovatno da probam pola-pola sa AS160. Ja sam razmisljao da idem pola LG Helen pola AS. Ali mozda cu ipak Pionir.

Ja probao taj pionir ove godine,naspram as 160 nebo i zemlja sto se tice izgleda silaze i kako goveda konzumiraju..i dosta dugo je zadrzao zelenu boju,silirao sam ga za dnevne potrebe..naspram helen nisam poredio..
 
Skroz sam zaboravio na 1535, žnaci dobar je za silazi a za klip?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ostali mi nesto malo,mozda bunker i po na z 222,i poceo je da se kvari,vlaga je bila 25 pocetkom septembra,doduse stajao je u prikolici..lepo se bere..
 
Ne spori niko prinos, već karakteristike hibrida za branje. Većina ZP hibrida se lako bere, mada ima izuzetaka. Kod Pioneera je kontra, bar koliko sam ja iskusio, mada ima i njihovih hibrida koji se mogu lepo brati i što je meni najvažnije da se lepo ljušte. As-ovi hibridi se uglavnom teže ljušte od Zemunaca, a što se tiče stabljike ima ih raznih. Sa NS-om nikad nisam imao problema sa branjem, uvek su se lepo brali.

Ali, jedno je sigurno, ako se vodi računa na optimalnu vlagu za branje, većina hibrida će se lepo brati, bolje čistiti i manje osipati zrno. Pratiti stanje na terenu pa brati, a ne pratiti kalendar.
 
Najbolje se beru kada je stablo zelenkasto ali kod nas se čeka da skroz sazri,klip prezre i okruni bar 20+% prilikom berbe.
 
Dok sam brao u klipu znao sam krajem Avgusta početi berbu kod mene i kada oberem sebi berač stoji do kraja Septembra dok ne počne sezona. :haha:
 
Po meni se ZP 606 ne ljušti lako.Dok sam brao nikada nisam po rosi već kada je uprženo skroz.Onda do izražaja dolazi ljuštenje i tada je najmerodavnije dati ocenu lakoće branja,ljuštenja i svega ostalog.
 
Pazite sa 606, nama se oteo jesens, pa se okrunio malko. On ima jednog roditelja garant americke gentike i brzo spusta vlagu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh