Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene 606 se ekstremno tesko ljustio a krunio se nije ni sekunde. Sjetva 2 april a brao ga u prvoj polovini septembra.
 
Ova tema a i prosle godine tema kukuruza se svela na dve semenske kuce Pionir i Dekalb,o njima nesme da se kaze nijedna losa rec.O njima se pisu pesme,stihovi,romani,snimaju sapunice...Eto da je neko pitao kakav je kukuruz za palacinke mislim da bi se svi slozili da su ova dva pomenuta najbolji,tacnije najbolji za sve vrste setve,zetve,konzumiranja,przenja,pecenja,pa i za seksualne potrebe:haha:
 
NS 640 se kod mene perfektno brao, nije se krunio uopste,vlaga taman kako treba.
Jako je zahvalan hibrid,jeste dosta star, ali daje visoke prinose u berbi u klipu !!.
(u susnoj godini je takodje dobar)

ZP 600 se malo vise krunio u berbi, ali izuzetno dobar hibrid, ali je vise za krunjenje,bas brzo otpusta vlagu..

Da li je neko sejao do sada ZP 366/388, kakav je u berbi/krunjenju ?? :ppozdrav:
 
Ja vec zadnje 2 god radim sa 388, meni se svideo, jesenas 9940kg/ha, u zrnu radim. Jedino mu malo zameram sto sporije spusta vlagu.
A 366 cu ove god probati
 
Svetski rekord je valjda oko 30t/ha. Proizvodjaci 2 brata iz Iowe ili tako nesto. Povrsina jedna akra ili 40ari, gde je primenjeno sve od analize lista na 3-4dana, djubrenja kpk kompjuterskim doziranjem. Da skratim takva proizvodnja sigurno nije rentaiblna bila, vec samo da se pokaze maksimalan kapacitet. A onda se pojavi neko u Srbiji, ne uradi nista sem sto poseje i nabaca stajnjaka i dobije samo 15% nizi prinos:cvetic:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh