Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Shale koji si prinos imao sa 14% vlage i koji hibridi? (znam da si vec pisao ali me mrzi da tražim)

Prošle godine DKC 3623 12,5 vlaga 10,7 t/ha, 4795 13,3 i 13,5 vlage 13 t/ha i 5007 vlage 13,9 do 14,5 oko 12 t/ha... Pisao sam već u Dkc temi...

- - - - - - - - - -

Jedino kad su u pitanju žene,mislim da ovo ne važi!

Čika Aco, od vas retko pametnu da čujem... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Jer kako kazu, ono sto je dobro ne treba menjati :osmeh:

Tako je Aco!!!:bravo:



P.S. Neću više, da nepomisle ovi dušebrižnici da sam Dekalbov bot....
 
Nije problem kolega samo da ne bude zabune :ppozdrav: Aj koliko su bolji noviji hibridi, nego mi se cini da starijima nesto rade, 5276 nije to onaj hibrid sa pocetka, nesto mi je sav kilav.

- - - - - - - - - -

Sta to znaci nije za zrno? Kao drugo u novembru je svaki za vrsidbu, vrsu ljudi 606 u to vreme a kamoli 3x5! Vro sam coveku i jedan i drugi, 555 ima 30% manji rod od 606.
Samo da napomenem da sa 606 postize 6,5-7t/kj.
ZP 606 u vrsidbi postizao taj prinos??
 
Lako se postiže taj prinos samo je problem vlaga.
Kod mene je imao vlagu od 15,2% do 18,2%.Imao sam najeb sa padavinama(nisu bile redovne)a sav je skinut u zrnu.
 
Poslednja izmena:
A šta je tu čudno kolega, jel malo ili mnogo?
Nije nista cudno,sejao sam ga ove godine,bio je odlican,al je obran,tako da nije meren jos u zrnu,vidim da su ga neki i ovrli,pa me interesuje kako otpusta vlagu u nekim susnijim uslovima,ako se ne bere,da se ovrse,ako hoce da otpusti vlagu,s obzirom na fao.
 
Onda je bolja solucija 600. 606 je vise za branje, 600 je bolji hibrid za vrsidbu (sto se krunjenja tice, on se lakse kruni, i mislim da i brze otpusta vlagu). A ako na vreme oberes, onda mozes i beracem.
 
Nisam imao nameru da vređam, već sam se šalio, ko što se i on našalio postavivši ovaj komentar...:bravo:

Neka sinovac,da si ti meni živ i zdrav.I ja kad sam bio mlađi voleo sam da teram šalu sa starijim,a sad ostario pa nemam sa kim!Ove godine samo pšenica i soja!Ako kupim ili dobijem u miraz koji hektar,sejaću i ja kukuruz,DKC ili KWS!?
 
Neka sinovac,da si ti meni živ i zdrav.I ja kad sam bio mlađi voleo sam da teram šalu sa starijim,a sad ostario pa nemam sa kim!Ove godine samo pšenica i soja!Ako kupim ili dobijem u miraz koji hektar,sejaću i ja kukuruz,DKC ili KWS!?

Čika Aco, nadam se da se neljutute, stvarno mi namera nije bila da vas uvredim... Ako se dvoumite između DKC-a i KWS-a, rećiću sam ovo, Dkc za zrno, KWS za klip...
 
Ako se bira izmedju Zemunaca grupe 600 za vršidbu mislim da je najbolje odabrati ZP600. Brao sam pre dve godine na jednoj parceli 600 i 606, pola pola. Berem u krug, 606 milina a 600 se kruni, ni na jednom klipu nema pocetka i vrha. A i preporuka instituta je da je za vršidbu. I vlaga je na strani 600.
 
Za ovu sezonu naruceni:

Pioneer p0725
Pioneer p0704
Pioneer p1241
Pioneer p1535
Dekalb 5031
Dekalb 5830
Ns Radan
 
Već sam se Shale odlučio ovog proleća za soju.Imam njivu od 1,92 ha i samo da se odlučim koju sortu da sejem.Još ako sinovi pođu na njivu sa motikama(studenti,verovatno tvoji vršnjaci),biće roda,mada me to uvek skuplje izađe od dva površinska prskanja.
U žiito ne smem da ih vodim ni kad je vršidba jer student hoće da zapali žito,a onda će doći Šicer i eto belaja.
 
Čika Aco imate na mom profilu moj datum rođenja, pa možete da vidite koliko imam godina... A ipak vi znate šta na vašoj zemlji uspeva najbolje... A što se tiče vaših sinova, ako ih neintersuje poljoprivreda, sigurno je bolje da ih ni nevodite na njivu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh