Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazite sa 606, nama se oteo jesens, pa se okrunio malko. On ima jednog roditelja garant americke gentike i brzo spusta vlagu.
Ista prica,20 % ga ostalo na njivi,ista situacija sa 560,dok je sa 434 bilo manje problema.Za ovu godinu planiram da ostavim 434,ubacim 555 i jos razmisljam da li zameniti 606 sa 600 ili 666.sta kaze praksa?
 
Koji je bolji od ova dva hibrida za kombajniranje?
Sa kojom vlagom ste ga skidali u zrnu?
 
Prošle 2016 skidao 606 na parceli gde je bio i 427 sa vlagom od 16.5 i 15.2% kako koji dan s' tim da su oba hibrida vlagu od 15.2% kroz kombajn imali posle prve Oktobarske kiše. :sta: Ne znam na koju foru ali tako je pokazao vlagomer na otkupnom mestu dok je 606 na drugoj parceli u onom otimanju od kiše kada se nije gledalo na vlagu već samo da se skloni skinut sa 18.2% vlage kroz kombajn.
 
Malo da vam pomognem oko prinosa i vlage ZP hibrida, ne mogu da nadjem slike za 2014 godinu.
2e68wmb.jpg

33jqx4p.jpg

acbbt3.jpg


- - - - - - - - - -

Dopuna za 2013 godinu:

Fali mi za 2014.
 
@NA , nas ucili na faksu nekad, broj redova +1 red x 0,7m x duzina , ali onda imate manji prinos :osmeh:.
 
Jebes taj ZP ove godine uzeo 1 vrecu zafalilo semna pa daj sta das neki fao 500 grupa nzm tacno koji hibrid jedva dobacio 6t na 1kj.
 
Ja ne smem da zamislim da su taj od 25t isekli u silazu, to ne bi moglo prevuci, morali bi uzimati dampere da vuku:haha:
 
Sejali žitnom sejalicom...:osmeh:

To je kao iz one priče kad se čiča fali kolki su mu duleci rodili. Ljudi pitaju pa koliki su. A čiča kaže: Pa znaš koliki su. Mi jučer jedan ubrali, jer ne može više da stane na prikolicu, pa kad smo ga doterali kući, šta ćemo, gde ćemo ga, ajd na ploču od svinjca. I kad smo ga kranom dizali na ploču, pri spuštanju puče sajla, pade dulek, prsnu i ispade semenka i ubi vepra od 300 kila. Pravo ga udari u glavu.:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh