Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam večeras obilazio moje kukuruze. Daleko je od idealnog, ali koliki sam pesimista bio još je i dobro, mada nije dobar kao ovaj Cicijev sa gornjih slika. DKC5031 i Pionir 9911 su tu negde, DKC izgleda lepše od Pionira po izgledu biljke, ali je za neki procenat Pionir bolje izašao. ZP 606 me je razočarao, jako slaba energija, i kad se gleda ovako na red zdravo je mršavo. Doduše, kod DKC i Pionira očekujem da izađe još par % koji se bore sa korom, dok je to kod ZP više. E sad da li će izaći to ostaje da se vidi, za presejavanje svakako nije ali u ovom trenutku znatno po sklopu zaostaje u odnosu na strance. Ima dosta gde se bori sa korom, kad maknem koru on izgleda kao na prve dve slike, sad li će se takvi izboriti i popraviti sklop - nemam pojma. Mislim da je na rezervi sa energijom i nisam baš optimista za takve biljke.

screenshot windowscertificity.com

upload image onlinecertificity.com

Što se tiče pipe, generalno moji kukuruzi nisu napadnuti, ima par redova do komšije (gde je žešći napad) koji su izgrickani ali mislim da će se izboriti, pogotovo što vidim da bube crkavaju tu gde ga grickaju.Sliku sa bubama oko izgrickanog kukuruza treba uvećati da bi se videle bube - što crknute, što one koje trenutno crkavaju. Ove poslednje sam pokušao i da snimim:



[video=youtube_share;0NnS0t7DUQA]https://youtu.be/0NnS0t7DUQA[/video]
 
Dukej mislis da ce se izboriti sa korom takvi kao sto je taj na slici ?? Kod mene jos nije krenuo da izbacuje listice ispod zemlje ali se sprema izgleda ubrzo, a bas sam u neverici da li ce imati energije da se izbori. Ako ne uspe da se izbori mislim da sklop nece biti veci od 60-70% a tu nema rentabilnosti.
 
Iskreno, ne verujem da će se ispraviti, ali ima dosta onih koji su još u iglici pa za njih ima nade da podignu koru ili da je kiša razmekša. Pogotovo je to kod ZP koji dosta kasni za 5031 i 9911.
 
I ja danas okrenuo jedan krug (prskalica+Lebaycid) pored komšijske pšenice u mom kukuruzu i pustio malo i u pšenicu...:ppozdrav:
 
Danas i ja otiso u razgledanje njiva. Sta reci 3,5 h najverovatnije cu presejati istruli mi seme u zemlju. Puno vlage i meko. Rec je o ZP 666 sejano dan pred uskrs. Moje je pitanje za iskusne ljude jer od vremena ili od semena? Mozda je glupo sto trazim krivca ali parcela do parcele KWS perfektan a ovaj katastrofa....
 
P9911 posejano 5.4. :cao:





ev826t.jpg


j7vonr.jpg
 
On deluje kontaktno i ima gasno delovanje koje traje max 3 dana i to u gustom usevu kao sto je uljana repica,jel teze ispari. Ali svakako nema sistemicno delovanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh