Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20170503_143146.jpg

20170503_143150.jpg

Danas u kukuruzu il je neki abnormalni hrcak ili mini lisica:haha:
Ovakvu rupu jos nisam video do sada.Flasa je velika i komotno može da se ugura u rupu.


Nekad jako jako davno ja i otac smo to rjesavali sa cisternom za osoku, napunimo je vodom na jarku ili bari i polako pustamo u rupu , poslije jedno 300l vode izlazi van , nekad bude i pet sest mladih oni prvi izlaze. Ovi matori su agresivni i hoce da napadaju ako ih pustis da uhvate zraka. Bilo i kolateralnih zrtvi , krtica imaju blizu rupe pa i one izlaze.

A tako sam prije nekoliko godina isteravao i lisice , nisam imao pojma koliko ih je u rupi , na sred parcele kukuruza, kad sam dosao sa cisternom ali kravlje pisace i pustio u rupu , poslije jedno 1500litara pocele da iskacu van iz rupe ali imali neku pomocnu koju su otvorili i koja se nije ni vidjela , bilans 4 odrasle lisice. Vise se nisu vratile u rupu. A tamo gdje mi nisu smetale na parcelama nisam ih dirao, redukuju miseve ali seoske kokosi.
 
Kad sam prvu ispustio napunila se bila skoro do kraja da bi u momentu usrknulo sve,
doterao drugu ni osetila nije, na trecoj pocela voda da se nazire i ujedno se provalila jos dva otvora na povrsini
svo vreme je cekao lovac sa puskom.... ali nista
dva puta su sa terijerima vadili lisicu ali jazbina i dan danas radi
 
To je prvobitno bila jazbina od jazavca i tu dole ima citav grad pod zemljom ,to neces napuniti ni sa 5 cisterni.
 
Cetiri u jedan. Raspored, delovanje Adenga, steta od vrana (jest mizerna, ali je ima) i delovanje zastite semena na pipu pa i na zicara.
Ni jedan, malte ne, ne fali, a da nije izvadjen od strane vrane,ili da naprosto seme nije klijalo.
Inace ovo je Pionir p0704 setva na 20,8 cm, 2.04.

ff45tf.jpg
[/IMG]
33nbz3s.jpg
[/IMG]
2lvgubq.jpg
[/IMG]
ajs1vt.jpg
[/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh