Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To sa slike kad bi posejala moja nodetka sa IMT 539 u drugoj brzoj na 1400obr ja bih je odma isekao i napravio zeni drzace za saksije cveca....sramota bre.
A kamoli kad sejem prvom brzom na 1700obr.
 
Nije problem mašina problem je frakcija semena ne jednako,isti džak seme svakako sitno krupno jako je teško uštimovati skidače...bar sam ja to zapazio ove godine.Kad bi seme bilo jednako tj sitno ili krupno nema brige a ovi škartovi bože sačuvaj.
 
Jel se oporavi kukuruz ako mu pipa pojede listove skoro do fiseka a mozda ponegde i njega ??
 
Meni nije ni zrno niklo jedno jedino u idealnim uslovima a Kws korimbos je u pitanju mislio sam da ih ne cimam da dolaze ali zvacu ih namerno.presejao sam 13aprila i evo pre par dana nikao Pionir bez problema. Nesto ocigledno nevalja.ovaj put nije bilo hladno.

Izvini kolega na grešci, znam da je neki KWE-esovac.

Što gušća setva sve više nam se čini da je loš raspored jer je manji razmak između zrna a što reče Ilić bitno je da je jednako nikao a da fali biljaka fali a reče kolega i zbog čega.
 
Evo objektivnog stanja kod mene:
1. mesto su osvojili kukuruzi koji su izbili pre zahladjenja i sa mrazevima se suocili licem u lice. Potpuno su se oporavili i u prednosti su nad ostalima.
2. pozicija pripada posejanima u danima pred Uskrs, oni su izbili na povrsinu i hvataju ove tople dane.
3. mesto setvi posle zahladjenja, ta zrna tek ceka hladjenje zemljista(kako prognoze kazu) i muka oko nicanja u narednom periodu.
 
2. poluvrijeme presudjuje , tada se prave kilogrami . 1. pouvrijeme je samo šminka , a ovo što kažu da se veličina klipa odredjuje u 5om listu što se mene tiče neka okače mačku o rep.
 
Svi kukuruzi su preziveli hladno vreme i krenuli dalje, ali jos uvek ne sa 100% snage. Ona zrna koja su ostala u suvom i sacekala kisu su sad ili izbila napolje, ili su tik pred izbijanjem tako da ce sklop biti ok jer je srecom mali procenat tih zrna koje nisu nikli, ali oped ih ima najmanje 5 %. Ostaje da se vidi da li ce sad ovaj koji nice stici ovog koji je nikao i preziveo onu smrzlu, ili ce ga pak on zatvoriti i zasenciti i nece mu dati da se razviji kako bi mogao.
Uglavnom najbolji start ce imati oni koji su sejani u proteklih nedelju dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh