Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:haha: Ima oči crvene, zelenkaste kada gleda na dole su mu na narandžaste.I onda kad on od dole ide ima velike noge, male kandže su mu izrasle, ima jedan zub kao jednozubac...
 
Bogami i ja sam se uverio da može. Ali taj deo njive (vrlo mala površina) jako malo sunca dobije i tu je istrulilo. Sve ostalo je u redu,ali da nije bilo sunca... Hmmm bilo bi divana.
 
Dobro i to pravi problem,nije da ne. Ali ko je ranije posejao i zaštitio seme,taj nema problema. Pod ranije mislim do Uskrsa,do 6-7cm dubine setva i sa dobrom enerđijom seme.
 
Ja generalno nemam problema sa pipom, a onaj moj drugar ju je danas prskao. Večeras sam ponovo obilazio kukuruze i sad već mnogo bolje izgleda nego juče, polako dobija bitku sa korom. Ova večerašnja kiša će mu samo još pomoći u tome.

Međutim napravio sam takvu grešku da sad sve odskačem. :osmeh: Kad sam završavao kukuruze za kombajn, ponestalo mi je semena za zadnji krug. I to nije prava duž već neki špic, tj. najkraći deo njive, ima možda 250-300 m dužine. Prilikom sipanja semena u kutije desilo se da je u jednoj krajnjoj kutiji bilo dosta semena dok je u preostale tri ponestalo. I umesto da sačekam da mi se donese iz sela još jedan džačić semena (ili da dodam ZP koji je za branje a kojeg sam imao na njivi), ja sam usuo iz nekog džačića staro seme za koje sam mislio da je prošlogodišnje i koje smo poneli ako zafali. E pa pokazalo se da nije bilo prošlogodišnje nego verovatno neko starije za koje ni ne znam kako se zadesilo sa ostalim semenom. I to seme je katastrofa izašlo (možda 20%). I to sam tek večeras primetio jer na taj špic nisam dosad išao. Sad moram presejati tih 6 redova a kad će to biti pojma nemam. Sutra zbog nekih iznenadnih obaveza možda neću stići, a posle kad kiša dozvoli...
 
Dukej,samo kad nije veća greška. Ovo i nije tako strašno. Ni ja neću imati problema sa pipom na njivama gde je seme tretirano,ali gde nije izgleda da hoću. Tretirao sam sa Imigoldom,Nupridom i Kruzerom. Uspešnost preparata je istim redosledom kao što sam ih naveo.....
 
Prekjuce su svi kukuruzi tretirani Adengom u trecem listu...

2r4regw.jpg
 
I ja sam kao ti Dukej imao starog semena od prosle i pretprošle godine, izmesano KWS, ZP i Pionir ukupno za otprilike malo vise od jedne sj.Tretirao sam to seme sa Slavolom S. Videcemo kako ce nici. A nadam se da ce biti preko 80 %,jer sam ga predhodno (isprobao) posejao u saksiji i solidno je niklo i bez Slavola.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh