Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta bi ljudi???Oni sto ih mraz oprljio vec zeleni i pice,a oni u zemlji truli.Razocarao sam se u DKC.Nikad losija energija.KWS ubedljivo najbolji pa potom pionir.Razmisljam da zovem ove iz DKC ali mislim da ce biti dzaba.Nace oni neko opravdanje.Koga god sretnem zali se na zicnjake i truljenje semena.
Kod mene teraju 5 list setva 30.3. nije Dkc u pitanju druga je semenska kuća.
 
Kod mene dkc 5830 i.0865 su losiji sklopovi.Energijanslaba ali ostavljam.tako ima nekih 60 do 62 hiljade.Sejano je na 70000
 
Što se tiče energije imaš je u deklaraciji i neuzimaš seme ispod 90% energije, što se tiče prolećnih uslova za nicanje, ako smatraš da je ovo bilo strašno (3-4 dana zahlađenje) e pa veruj mi bilo je i gorih uslova a mraza je bilo i kod vas i kod nas (ne tako jakog intenziteta) i nijedan se neće presejati ali onima što je seme istrunulo u zemlji nije kriva rana setva ni mraz ni prolećni uslovi već je seme lošeg kvaliteta (energija) i svake proleći nas jebavaju i neko najebe kao i naš kolega Željkoo sa konsensom a sad se sve više žale i na DKC ( a bio je sam vrh što se tiče kvaliteta semena) a svi dobro znamo pošto je ali dao bog pa imaju koga da šišaju (i treba) dok naše semenske kuće polako propadaju kao IMT, IMR, ZMAJ, tako da ćemo i sa semenom biti zapadni otpad ali no, dobro nama i ide kakvi smo.Izvinjavam se na nepristojnom rečniku ali nekad tako mora.
Meni nije ni zrno niklo jedno jedino u idealnim uslovima a Kws korimbos je u pitanju mislio sam da ih ne cimam da dolaze ali zvacu ih namerno.presejao sam 13aprila i evo pre par dana nikao Pionir bez problema. Nesto ocigledno nevalja.ovaj put nije bilo hladno.
 
Mucio se ali izaslo na kraju oko 62000 negde vise negde.manje.Tesi.me sto nije rana.fao malo.ce da nadoknadi.Opet ne znamo kakva ce godina biti
 
Izbio i 4ti list,željan sunca ...

f5f4ccd19029975fed8945d2f62b0828.jpg
 
Jel ovo repina pipa? Prave sranje, grickaju ga, da li prskati i cime?



Da ga grickaju moraju, bitno je da ga ne pojedu, ne dodju do "fišeka" i tako to. Ako ih nema po nekoliko oko struka i ako ga grickaju kao na slikama mislim da nema potrebe prskati, samo ispratiti još koji dan dok neode kukuruz...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
izgleda da nema kukuruza sa potpunim sklopom ove godine jedin ko je poseja prethodnih dana svuda su sklopovi od 5-20 % umanjeni, jeste posledica hladsnog vremena ali ipak su nam utrpali taman tu razliku loseg semena sa novim::jako_besan::
 
14.28metara,pa množiš sa 1000,dobiješ broj biljaka po hektaru

- - - - - - - - - -

Od posejanih 84000/ha ima dovoljno biljaka,ima gde su se zečevi kartali i naskakali,pa satrali kukuruzen ::000::
 
U poseti mi je bio bre neki dan covek iz jedne semenske kuce u pitanju je seme povrca a imaju naravno i ratarske kulture repa kukuruz itd.Veoma poznati ne bih da otkrivam.Uglavnom smatraju nas za malo trziste kad je u pitanju povrce a ujjedno i za zemlje kojima po pravilu ide skart od semena ...kako povrca tako inostalih kultura.Da se videti sta rade .Ocito nam zele napredak:svinja:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh