Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako god nekog bolela istina,ali istina je takva :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Meni 3/4 nikla(2-3lista) a 1/4 u vreći
 
Imam jednu situaciju gdje bi moglo biti presijavanja ali vidjećemo . 1ha , a teška zemlja i odma pored velikog kanala sa viskom nasipom pa često voda u kanalu bude viša od te zemlje i zna biti vodoleža . Tu sam greškom sijao rano , negdje oko 12-13. aprila a isto neznam zašto otišao malo dublje . Sad dal je u ovoj situaciji bolja bila plića ili dublja sjetva ?
 
Da,ali vidiš da neki ipak tvrde pazar da je ovaj pred kišu i zahlađenje što je posejan nazebo najviše.
 
Kod mene 3/4 kukuruza u garaži, pokrio sam vreće ćebetom, nadam se da mu ništa neće faliti. Ako bude još hladnije odneću ga u kotlarnicu.
Ostatak, tj 1/4 u fazi pred nicanje, samo što nisu izbili. Sad da li im je bolje dole ili gore neka sami odluče...
 
grabik@Ja u ponedeljak i utorak,to da stoji u zemlji dve nedelje tako,tad bi se jedio a ovako što će 2-3 dana ne jedim se uopšte.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Što se tiče pokorice, ja se nadam da je nece biti. Ona se obično javlja kad pada jaka kiša, pljusak. A sad ovih dana toga nije bilo.

Sve zavisi od zemlje do zemlje, ali zna itekako da se stvara pokorica kad padne vise od 15-20 l m2, bez obzira sto nije bilo pljuskova!

Samo da nesmrzne a pokoricu resi drljaca

Nece sigurno resiti ni drljaca ni kembridz! Ako mu je vrh u pokorici mozes samo da se slikas! Prstom ako pomeris pokoricu lomis kukuruz a ne drljacom ili kembridzom!

tako je bilo 1951g kaze deda u prolece mraz i sneg a u jese su djakove vezali oko vrata i brali kuruze bilo kaze na 5kj jedan spiditer pabiraka te su zime konje samo plevom hranili a onda 52g zadnja godina otkupa cupali brkove i otimali komunisti dodjosi kako vec .To ce i nama da se desi samo sto su banke i Vucic sad preuzeli ulogu

Banke ko banke, relativna stvar, kako kod koga, ali onog AV-AV-AV ne mozes izbeci nikad i nigde!
 
Pokoricu rešavam sa rotorima od Rau spremača 2,8 metara i bude sve ok,prošle godine sam odradio i delimično niklu soju i spasio se od presejavanja.:ppozdrav:
 
Na 50 cm. međuredni razmak se malo slabije udružile,kora bila od 1cm. do 1,5 cm. soja se mučila sva se već iskrivudala pod korom imao sam jedno 15% napolju i nisam imao šta da izgubim osim to malo goriva što je traktor potrošio i uspela operacija i pacijent preživeo.Jedno više od 10god. sam zbog istih razloga presejao 6 kj. da mi je ova pamet bila tad uradio bi isto ovo i nikla bi i ta soja.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh