Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pioneer 9903,valjda ce preziveti...
1fztl.jpg

mhccvb.jpg
 
Taj je prebrodio krizu....kod mene se taman zrno raspuklo da pusti klicu...uzdam se samo sto su njive ocjedite i zemljiste dovoljno toplo
 
Ostaje da se nadamo da nece moci da rashladi toliko zemlju,za 4-5dana.
Sreca sto te najnize temperature traju samo 2-3 sata u toku dana,posle preko dana bude preko 10C
 
Ni prvi ni poslednji put da ovako zahladi u ovom periodu.Trebalo je da ostane suvo sa temperaturama od 25+stepeni pa bi videli šta bog stvara.
 
Što kukate ljudi.Niko ne zna šta je bolje jel oni što su već nikli,što su tek posijani ili onaj što je u džaku (što je kod mene slučaj ).Kukuruzu i kurcu nikad ne veruj.Na jesen možemo da sabiramo utiske a sad lepo dremajte jer je vreme za spavanje.
 
Najgori scenario kad se razvedri da temperatura padne u minus i onda padne magla , prosle godine ovdje malo dalje izmrzli plodovi na vocu 100% , vocari nisu imali sansu za presejavanje, a nije im pomoglo ni dim itd. preniska tem. i jako dugo , citava godina izgubljena, minus bio do poslije podne, kod tako dugih mrazeva , kukuruz koji je vani ne prezivi, mozda bi ostao onaj made in Aljaska.
 
E,sad cemo videti kako ce se pokazati ovaj pako sto pise na vreci da podnosi niske temperature ako se vazi to posto mu je vec tri lista.
 
Neko brine za mraz a neki gde spadam i ja vise brinu da li ce se izboriti za pokoricom koja ce se stvarati sledece nedelje, taman kad treba izaci iz zemlje!
Ono sto sam posejao sve je posejano 12, 13 i 14 Aprila!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh