Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako hoćemo realni da budemo trajno nema za ništa adekvatnog,jel ne bi bilo korova više na njivama ako bi to sve bilo trajno.:sta:
 
Probaj Lontrel pa ćeš videti.Total će moći da se pije kao sirup još malo koliko mu iz godine u godinu smanjuju koncentraciju akt.materije.
 
Ruši i u znatnoj meri redukuje.Korišćen letos u prskanju strnjika u kombinaciji sa glifosatom i vidim da ima koja se provukla.
 
Pričate priče :haha:
Pretprošle godine u repi,palamida flekovana orginal Lontrelom,leđnim atomizerom,ful doza,pa malo jača,posle traktorskom redovno ful doza,u repi tajac,lane u kukuruzu isterala 1/1,pa onda Moto extra,napravila krug i tera dalja,pa onda Dikamba + Fluroksipir,pa Terbutilazin + Mezotrion,pa smrt fašizmu ....
 
Maton palamidu rusi.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
Definitivno! Za te tvrdokorne korove u kukuruzu samo Maton moze da ih resi na brzinu, al resava i kukuruz ponarucito ako se zakasni.
Dikamba suzbija ali treba joj dugooo vremena da veci korov obori.
Laudis takve korove izbeli i dugo budu takvi ali se povrate posle.
Meni se laudis svidja zbog selektivnosti, kukuruz cak i u kasnijoj fazi posle primene normalno raste dok od druge hemije zna da zastane. Glavni korov na mojim parcelama je sirak iz semena koji je postao rezistentan, i poneki samonikli suncokret ove korove laudis resava u dozi 1l/kj.

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
2015 na 11.2kj njivi sam nasuo za 2.5kj vode u prskalicu i nasuo litru Matona. Vozao se po njivi i flekovao gde je bilo palamide. 2016 je na toj njivi bilo pola psenica pola soja, i sada u repi jedino ima palamide na sastavu soja/psenica (bezao od psenice kada sam prskoa soju, bezao od soje kada sam prskao psenicu meteorom).
 
Pola litre matona na deset litara vode,u mali spric,i lagano po ogumcima palamide,presuda joj potpisana.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno se ne sikiram,imao sam i gorih situacija poslije sjetve i bilo ok.Da nastavi ovako još 7 dana onda da a ovako 3 dana kiše,i to ne neke jake i što je malo zahladili ne sikirame uopšte.
 
Samo bez sikiracije.
01-bezsikiracije-sikira-sikiracija-preletacevic-samo-jako.png
 
Danas maoj stari obisao jednu parcelu pored puta sejana 2 ili 3 .U pitanju je pionir 0865 ima zrna koja uopste nisu ni krenula omo 60%je napolje ostatak cuti iglica.Ubedljivo najgori 5830 dkc pa za njim 0865 a videcu dkc 5031.Ostali ko puska.Ima li neko ove hibride sejane?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh