Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jebiga Peet svakom svoja muka najveca.Ja imam sejane pre dve nedelje skoro koji tek izbijaju a imam i one posejane pre par dana koji su nabubreli.Sta ce biti do kraja?..
 
Što se temperature zemljšta tiče ima na sajtu "bayer agro prognoza" ta stavka temperatura zemljista, ne znam koliko je tačna, a ima i stavka rizik od izmrzavanja, a ima i aplikacija, pa kome znači...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Neko brine za mraz a neki gde spadam i ja vise brinu da li ce se izboriti za pokoricom koja ce se stvarati sledece nedelje, taman kad treba izaci iz zemlje!
Ono sto sam posejao sve je posejano 12, 13 i 14 Aprila!

Što se tiče pokorice, ja se nadam da je nece biti. Ona se obično javlja kad pada jaka kiša, pljusak. A sad ovih dana toga nije bilo.
 
Ako u 3 dana ne nikne,energija je katastrašna

Zavisi od uslova kad su idealni i dobta energija u dan nice.Sada ce biti problem ja imam gde je bila pokorica i slabija energija tacnije 5830 dkc koji je nikao 50 post drugi je bio tu pred izlazak a sada ce cekati jer ne mrda pa .mozemo kazati daje nicanje u 5 dana.Mada ovo su nesvakidasnji uslovi.
 
Evo i snega , Da pokoljem svinje ,okitimo jelku i da cekamo bozic valjda ce jos da napada da se deca raduju srecom sanke nisam natavan odneo .
 
Kod nas jutros lep sneg. Dok sam isao u Sombor kukuruzi pored puta zagrnuti snegom. Usukani samo tako u belo.
 
tako je bilo 1951g kaze deda u prolece mraz i sneg a u jese su djakove vezali oko vrata i brali kuruze bilo kaze na 5kj jedan spiditer pabiraka te su zime konje samo plevom hranili a onda 52g zadnja godina otkupa cupali brkove i otimali komunisti dodjosi kako vec .To ce i nama da se desi samo sto su banke i Vucic sad preuzeli ulogu

- - - - - - - - - -

ima ona narodna " ko rano poseje na vreme preseje "
 
Gledajte ovako, lako je sada biti pametan. Da smo znali, svi bi sacekali 25.4 pa sejali. Godinama sejem oko 1-5.aprila i u 95% slucajeva sam prolazio dobro. Izbegnem vrucinu u oprasivanju, uhvatim kada je povoljna godina nizu vlagu. Da mi se desi ovakav cirkus jednom u 20 godina sta da radim, to je fabrika pod otvorenom.
 
Ja jedini u svom selu nisam posijao jos kukuruz, niti pripremio parcele. Sijem 6 hektara i nadam se naredne sedmice poceti lagano pripremati zemljista. Kod nas je temp niska konstantno, snijeg je zabijelio jutros.. evo sada kisa pada.. Sta ce biti sa ovim koju su posijali pred ovo vrijeme, ne znam. A svi mi govoriše da sam budala jer ne sijem a lijepo vrijeme..
 
tako je bilo 1951g kaze deda u prolece mraz i sneg a u jese su djakove vezali oko vrata i brali kuruze bilo kaze na 5kj jedan spiditer pabiraka te su zime konje samo plevom hranili a onda 52g zadnja godina otkupa cupali brkove i otimali komunisti dodjosi kako vec .To ce i nama da se desi samo sto su banke i Vucic sad preuzeli ulogu

- - - - - - - - - -

ima ona narodna " ko rano poseje na vreme preseje "

Zlo nikada ne ide samo......
 
tako je bilo 1951g kaze deda u prolece mraz i sneg a u jese su djakove vezali oko vrata i brali kuruze bilo kaze na 5kj jedan spiditer pabiraka te su zime konje samo plevom hranili a onda 52g zadnja godina otkupa cupali brkove i otimali komunisti dodjosi kako vec .To ce i nama da se desi samo sto su banke i Vucic sad preuzeli ulogu

- - - - - - - - - -

ima ona narodna " ko rano poseje na vreme preseje "

Zlo nikada ne ide samo......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh