Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas nastavili. Skidani dkc 5031 i 5276.
Slavko i kakvi su prinosi? Koja sorta se kod tebe bolje pokazala? Ja ove godine reskirao i stavio sve 5031 a do godine planiram jos malo raniju sortu da stavim,za ovu godinu sam zadovoljan nije ko prosla al nisam u minusu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Otac je pre neki dan obrao 1,5 kj i izrucio coveku trecinu bunkera u prikolicu(da napomenem na odlicnoj zemlji)...o cemu dalje da pricamo,glupo je uopste i spomenuti rec "prinos"... smejem se,a plakao bih,za ovu godinu prava.
 
Danas radimo zetvu kod komsije na 4 jutra bilo oko 45 meteri,tuga,presli da radimo drugu parcelu i tu lepo curi ali je tu i druga semenska kuca u pitanju.
 
Kod nas nema tarupa pa se terale kombajne umesto tarupa, ako je kombajn svoj sigurno se nakrpilo makar za naftu, ako se placa kombajna onda je jos gore nego kod vas sto se tarupa.
 
Е тако сам ја прошао, овршио комбајом 1 метар са хектара.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Zavrsena i komsijina druga parcela i ovde posta rekorder navrsio oko 3 tone po jutru za neverovati al curi i lepo zano za ovu godinu,ovde je svaki klip imao lep kukuruz.
 
Jučer skidao kukuruz imao 7 bunkera (berac majevica jednoredni sa bunkerom od 1,5m3) sa 0.6 ha, znali netko koliko je to kukuruza u zrnu?
22414417_10210061725916667_571039051_n.jpg
 
Kod nas u ataru je skoro sve skinuto, ali je guzva za skupljanje onog kukuruza koji je ostao na zemlji, idu automobili, bicilikli, konji, kombi vozila.
Haos, pale na sve strane, svadjaju se ko ce gde da pabirci...Jedni pokupe, pa dodju drugi I skupljaju ponovo itd. Mislim da je dosta kukuruza ostalo na zemlji, posebno neki delovi atara.
 
Negdje je neko postavljao tablicu sa vlagom kukuruza do kad moze da stoji da se ne pocne grijati, ali ne mogu nigdje pronaci. Pa ako neko ima, ako moze da postavi..
 
DKC 5031 u jako jako laganoj zemlji

23mvjgy.jpg


Ista parcela isti hibrid samo na drugom kraju gde je malo teza zemlja

34r7kuc.jpg





I u sledecem duzu gde pocinje nas rit Pioneer 1241 FAO 670. Ovaj deo atara je dobio najmanje padavina ali je to najbolja zemlja u nasem ataru.

160r4o8.jpg
Cici zanima me sad da uporedis te hibride ako si ih sve skinuo kako ti se cini recimo gde je 1241 u odnosu na 5031. Zanima me i da li je neko od kolegaa imao neku kasniju grupu |DKC recimo 5830 ako postoji taj hibrid i kako su prosli na ovu susnu godinu
 
Ja sam ove godine imao dkc 5830, sejan na istoj parceli sa pionirom p0837. Pionir je od pocetka suse bolje izgledao, dok je ovaj dkc izgledao kao kaktus. Ali kada je dosla vrsidba, oba su bila losa, sa tim sto je pionir i dalje bolje izgledao, cini mi se da je imao vise jalovih i da je od oluje pionir vise stradao od dkc. Tako, da po meni nista nije ispao gori od pionira....
 
Malo sam i ja ovih dana brao kukuruz....jedna njiva od 0.9 hektar je potpuno podbacila (0.4ha sam pokosio kosacicom ) a na onih pola hektra bilo 20 metar zita...
Prekuce sam brao hektar pod zp 555 i nevjerujem da ce me ovdje neko presit ove godine po prinosu...bilo je 9 bunkera od dvorednog beraca...Taj bunker nosi 10 metar zita .
Malo mi je vazniji al sam ga moro brati zato sto mi je na dosta nepristupacnom terenu pa ako pokvasi onda bi bilo bas nezgodno za izvuc.....Imam jos za branje 0.3 ha presijavatog i 0.5 ha sijatog krajem maja (a mozda i pocetkom juna)
 
Kakvih 20 metara žita ti spominjes u kukuruzu?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kakvih 20 metara žita ti spominjes u kukuruzu?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Kukuruz je skidat u klipu al znam koliko stane u prikolicu u kojoj vozim....Tu prikolicu preko zime napunim kukuruzom i dovezem kuci i kad smrvim (skrunim) bude 20 metar zita (kod nas se za kukuruz zna reci i zito pa sam to mahinalno napiso)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh