Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako čitam po raznim grupama na fejsu ove godine su rodili samo Agrimax i N.S hibridi. :haha:
 
NS ima smisla za klip, ali otpustanje vlage kao voz Cira. Steta sto nasi instituti nisu ispratili promenu u nacinu skidanja kukuruza i prilagodili se. Ogromno je trziste sa hibride za kombjaniranje u zrnu, a mi pravog predstavnika u tome iz domace industrije nemamo.
 
Kod mene je 0423 bio čak bolji i od AQ 9911, tako da je ono Aqua Max samo čista reklama za veću cenu.
 
Kws balasco
url=https://postimg.org/image/7gk060ms2z/]
20171005_075107.jpg
[/url]url=https://postimg.org/image/63a8g5tla3/]
20171005_075829.jpg
[/url]
 
Jel bilo poleganja balasca to mu je jedina mana odlican hibrid jos ljepse zrno i izvrsno otpusta vlagu
 
Prosle godine mi se 0412 fantasticno pokazao i ove godine sam njega najvise posejao i zajebao sam se posteno. Najgori je bio od svih hibrida iz 3 semenske kuce. Katastrofalno los, jako puno jalovih +plamenac ga je urnisao letos tako da je prinos bas bas los.
Kod mene je izbacen 2015. kada je jako oboleo od Fusariuma stabla, sav se izlomio, popadao, bio u parceli sa F38 pa se videlo da je do hibrida.
Mora Pioneer za sledecu sezonu da izbaci nesto novo i bolje, malo su sustali, sejem ih od kad su dosli u Srbiju i ovo je prva godina kako kod mene gube trku sa nekim.
 
Vec sam pisao da ovi jadnici iz Dekalba brisu komentare i slike na kojima je ocajan dkc kukuruz,zato i ne objavljuju rezultate ogleda iz Srema koji su uzasni...
 
NS ima smisla za klip, ali otpustanje vlage kao voz Cira. Steta sto nasi instituti nisu ispratili promenu u nacinu skidanja kukuruza i prilagodili se. Ogromno je trziste sa hibride za kombjaniranje u zrnu, a mi pravog predstavnika u tome iz domace industrije nemamo.
NS i ZP imaju daleko vece i bolje trziste,tacnije sigurnog kupca a to je sve ispod save i dunava.Ovde se sve skida beracima i to se nece uskoro promeniti.Kod nas se Pionir i taj dekabl svrstavaju u grupu krs hibrida.Ko je jednom posejao nikad vise mu nije palo na pamet da to seje.
 
Tamo je bitno da određeni hibrid odvali klip od pola metra da prilikom prolaska kroz selo svi vide balvane u prikolici a radman zrna i vlaga nisu bitni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh