Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
NS i ZP imaju daleko vece i bolje trziste,tacnije sigurnog kupca a to je sve ispod save i dunava.Ovde se sve skida beracima i to se nece uskoro promeniti.Kod nas se Pionir i taj dekabl svrstavaju u grupu krs hibrida.Ko je jednom posejao nikad vise mu nije palo na pamet da to seje.

Svaka cast na iskrenosti .
 
Kws,Dekalb,i slicni,jesu bolji od domacih hibrida,ali u dobro nadjubrenim njivama,u uslovima djubrenja samo azotom ,u prolece,nisu bolji,cak sta vise nisu nista posebno,znaci njive u kondiciji za strance,domaci mogu da prodju sa 150 kg ureje sa proleca.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Posle ove godine,bice "rudara" dosta sl godine.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Neće svi biti rudari.Kod redovno koristi jesenje đubrivo u ovakvim situacijama može preskočiti jednu godinu bez istog.
 
NS i ZP imaju daleko vece i bolje trziste,tacnije sigurnog kupca a to je sve ispod save i dunava.Ovde se sve skida beracima i to se nece uskoro promeniti.Kod nas se Pionir i taj dekabl svrstavaju u grupu krs hibrida.Ko je jednom posejao nikad vise mu nije palo na pamet da to seje.
Ova izjava ti je kao da je zalutala iz grupe Dobra Zemlja sa fejsbuka.
 
NS i ZP imaju daleko vece i bolje trziste,tacnije sigurnog kupca a to je sve ispod save i dunava.Ovde se sve skida beracima i to se nece uskoro promeniti.Kod nas se Pionir i taj dekabl svrstavaju u grupu krs hibrida.Ko je jednom posejao nikad vise mu nije palo na pamet da to seje.

Ne bih ja bas bio siguran da se sve ispod Save I Dunava skida beracima I da se seju samo NS I ZP. Naravno tu su od domacih AS I Agrimax u ekspanziji. Naravno seju se u velikom procentu, ali su dosta zastupljene I druge semenske kuce narocito taj Pionir. Kod mene u okolini znam da su od stranih kuca zastupljeni najvise Pionir I KWS. Syngenta je takodje tu negde ali nemaju u skorije vreme hibrid kao sto su pre par godina bili Sycora I Pako. DKC se pojavio kad je Agromarket krenuo da prodaje vrece od 25000 ali su sve stariji hibridi pa nisu zaziveli kod svih proizvodjaca. Ali dosta nas ga seje narucivajuci seme iz Vojvodine ili Stiga.
Ali generalno za Stig I Pomoravlje znam sigurno da ja ogroman deo vecih proizvodjaca radi vec par godina (a ponegde i duze) u zrnu I sa hibridima namenjenim za to. A i u ostalim delovima Srbije gde sam obilazio gledajuci razne masine sve je vise ljudi koji rade u zrnu.
Iskreno bas se iznerviram kad vidim da se generalizuje da se svud ispod Save I Dunava radi beracima, starim hibridima I sortama ratarskih kultura.
 
Poslednja izmena:
Ko nije svhatio da nema kukuruza bez osnovnog đubriva taj neka batali zemlju,i ko misli da sa azotom može da zadovolji potrebe kukuruza,taj je u velikoj zabludi.Može da prođe ali na duge staze kondicija zemlje ode u nepovrat,ovo govorim iz iskustva jer sam do pre desetak god i sam tako radio...
 
Evo ga jedan od debakla :))
Samo da napomenem da je ovo posle oluje koja nas dokrajcila, na zemlji su rasuti klipovi 20-50% zavisno od hibrida.
DSC_1012.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ovo je za plakanje pa onaj iz cardaka(kod mene zovu mjesto gdje se drzi kukuruz u klipu) da se poseje na korak bi dao vece prinose.
 
Nista bolje nije prosao ni Pionir, drugarav cale mi jutros rece da im je 800kg/kj prosek na 300-400kj.
Ko je skidao pre oluje imao je nesto i navrsiti, a posle je sve tragedija.
 
Evo da i ja napišem moje rezultate Zp 388 sejan na sojište 130kg mešavine zaorano,u proleće 130kg urea i prihrana 100kg An setva 27 April na 21'5 ravno 2000kg po jutru,Singenta Pako ista agrotehnika 1700kg po jutru.Što i nije loše za ovu god:haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh