Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas uradjena parcela koju je kisa zaobilazila na jednom hektaru je bilo 4 tone kukuruza Pionir 9911
 
Dok se ceka ostatak soje da sazori, malo smo pobrali ovih raniji grupa kukuruza, vlaga 22% :ppozdrav:

IHfrMfb.jpg


fIeGaRG.jpg


JBIWVqQ.jpg


svT4Bts.jpg


8EAgeGR.jpg


JXmLsfW.jpg


uXciNwq.jpg


1hPwkZN.jpg
 
Zavrsili sa kukuruzom,prosek ispod 2,5 t po kj.Sa Kws-om sam definitivno zavrsio,izgleda da ce Dkc preuzeti dobar deo povrsine od Pionira.Skidao sam usluzno Singentu,ispod 1 t/kj na parceli gde je pionir dao oko 2,5 t/kj.
Zivot tece dalje...
 
Gotov kukuruz za ovu godinu Pionir 865 4500kg kj za njim dkc 5830 4200kg kj,9903 3200kg kj, na istoj parceli bili su dkc5276i po412 dosta jalovih biljaka na po412 dok 5276 imao svaki, prinos oko 3000kg po kj.
 
Prosle godine mi se 0412 fantasticno pokazao i ove godine sam njega najvise posejao i zajebao sam se posteno. Najgori je bio od svih hibrida iz 3 semenske kuce. Katastrofalno los, jako puno jalovih +plamenac ga je urnisao letos tako da je prinos bas bas los.
 
E kakva drasticna promena,letos je vecina vas kudila Dkc,kako najgore izgleda,kako ce najvise podbaciti,tako da sam i ja posumnjao u Dkc i resio da dogodine ubacim nekog drugog proizvodjaca,ali sva sreca ima vas dosta iskrenih i objavljute rezultate,tako da ne menjam Dkc.:ppozdrav:
 
Ja sam takodje zadovoljan dkc-om, pioneer koliko cujem i od drugih, posebno ti full hibridi aqua i ostala cuda, razocaranje kod mnogih...
 
Jutros u 1.30h zavrseno sa kukuruzima.Generalno za nas kraj je ova godina gora nego 2012-sta.
Prinosi po hibridima:
DKC 5031 3,2t/kj vlaga 13,5
Pioneer p0701 3t/kj vlaga 14
Pioneer p0725 2,2t/kj vlaga 14,5
Pioneer P9911 2,3t/kj vlaga 13,5
Pioneer p1535 4,2t/kj vlaga 16,1
 
E kakva drasticna promena,letos je vecina vas kudila Dkc,kako najgore izgleda,kako ce najvise podbaciti,tako da sam i ja posumnjao u Dkc i resio da dogodine ubacim nekog drugog proizvodjaca,ali sva sreca ima vas dosta iskrenih i objavljute rezultate,tako da ne menjam Dkc.:ppozdrav:
Iskreno ja i dalje nemam pojma sta posejati od kukuruza.
Stoji to da je prvi Dkc podgoreo po atarima ali ipak na kvalitetnijoj zemlji je bio uspesniji od konkurenta.
4717 i 5031 na peskovitoj zemlji zivo sranje - 175 kg/kj
5222 na zemlji za nijansu boljoj oko 2700 kg/kj
Lose je jedino to sto na oko 20 kj imao sam ove prve hibride koji su podbacili skroz i plus na jednoj parceli od 3.5 kj podbacio i 5222.
Od sledece godine sto manje kukuruza, vise pod sojom!
Godina takva da ni najstariji u selu ne pamte ovakvu susu i bedu!
 
Kod mene na odličnoj zemlji i na istoj parceli, Pioneer P0423 bio bolji od DKC5031 za 20%.
Generalno Dekalb i u ovakvoj godini, u dobroj zemlji da solidan prinos, ali zato u lošijoj zemlji usere totalno, dok Pioneer bude uvek tu u vrhu i u dobroj godini i u lošoj, i u dobroj zemlji i u lošijoj.
 
Ne bih rekao da Pionir na lošijoj zemlji u ovakvoj godini da bolji prinos. Kod mene dkc 4717 u rangu sa Pionir 9241, dok je P9903 podbacio na zemlji ekstra kvaliteta.
 
Sve zavisi od atara do atara, negde je bolji pionir negde dkc. Ja cu probati neki dkc jos sledece godine. Ove godine dobro mi se pokazao pionir 9537 fao 350.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Meni je smešno sto je bc pajdas potukao Dekalb i Pionir prinos pajdasa 3.5 tone Dekalb 2 tone a pionir 1.5 tone po hektaru mislim ipak su to renomirane svetske kuce sa paprenom cenom senena
 
Pajdas su cini mi se mnogi ovde hvalili I 2015 u susi ako me secanje ne vara :osmeh:
Kao sto rece neko ranije za nijedan hibrid ove godine nisam cuo da je bas odskocio u odnosu na ostale. Ima koji se se pokazali malo bolje ali opet nije to preterano velika razlika.
Jeste da necu imati vise od 15ha kukuruza ali ce biti sareno dosta.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh