Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa bar jedno 10%, do sad sam sejao na 20cm a sad dizem na 22-23cm, vec par godina unazad pravim i pratim razne sklopove i bolje mi se pokazao kad je redji, kad je susna godina izrazito bolje a i kad je kisna kao prosla nadoknadi vecim klipom i krupnijim zrnom.
 
Danas brao novisad 540 i 640 prinos 3 dubrave na hektar,klipovi dugacki,sejano u aprilu na 32cm.Kod nas se krecu prinosi od 2 do 3 dubravve na hektar.Svi sejemo domace hibride.
 
Ja sam juče završio sa branjem. Na 3kj prelazi 5 t. Pokriće troškove. Kad nema kiše takav je i kukuruz. Više sreće sledeće godine svima. Ali kako kreće nova sezona bez kiše i otežanih uslova za pripremu ne piše nam se dobro.
 
img-20171001-140550.jpg

Ovako je to bilo te 2017, ovde, na mojoj najboljoj i najvecoj parceli. Pinosi su ove godine bili od 1000, 1700, 2200 do 2800 kg po kj, a ja u minusu deeebelom.
 
[video]https://s1.postimg.org/4efqq3p327/20171002_114330.jpg[/video]

Pionir 725 i 1114 pola pola na istoj parceli. 3400 kg po jutru, ali 725 dosta bolji. Kakva je godina bila ja sam vise nego zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Nama netreba mnogo , samo da vrijeme krene unazad : kad bude jeftina neki usjev mi ga sijemo manje , kad cijena malo skoči mi sijemo više , nakon suše povećavamo razmak u redu a nakon dobre godine pogušćamo , kad cijena padne mi ne prodajemo a kada je cijena dobra mi čuvamo . Samo da neko zavrti zemlju unazad i biće sve u redu .:ideja:
 
Drugar skino parcelu koja je bila ogled pionira ali nije bilo javnog skidanja kao ni mnoge druge, prinos 2200 kg po hektaru
 
Prinosi u mom kraju idu i do 25 meteri po jutru,ima neki delova atara koji su malo kao dobili kisu za razliku od delova gde kisa nije bilo ni za lek,i ove godine smo imali napad crvenila sto je jos dodatno umanjilo prinos.
 
@Matic,prosle godine je bila katastrofa jer je bila vidljiva golim okom jos od Avgusta najbolji delovi atara su bili unisteni sa 50% prinosa dok su ostale parcele po brdima u kotlinama bile zasticene,mi smo smatrali da je glavni krivac crvenila duvan jer ga je bilo nasejano skoro svaka 10 parcela,a ove godine crvenilo nije doslo do izrazaja zbog suvog lista kukuruza u to vreme,ali se vidi po klipu kukuruza i umanjenom prinosu a i kvalitetu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh