Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isprobaj seme, posej u saksiju ili tako nesto.
Farmer bio brži :osmeh:
 
N.A jesi siguran da si obrao svoju njivu i da nisi promašio? :haha:
Inače kod mene danas puk'o top.Pioneer 9911 dao najviše tako da je neprikosnoveni favorit za sledeću godinu uz DKC.
 
Sreca pa su obojica komsija imali soju, inace bih koracao nocu. Prvi put radimo tu njivu ove godine, nekako mi se cinila duza u spremanju, na 2kj oko 124 reda stalo, samo u krug motaj.
Sad mi malo zao sto nisam tu njivu ja uzeo u arendu. :osmeh:
 
Oborio sam svoj lični negativni rekord na parceli 2 ha. Nisam ni kombajnirao tako da neznam tačan prinos a prvi put odkad radim sam imao slučaj da nema računa ulaziti sa kombajnom , a pogotovo jer mi je najdalja njiva . Prodao sam čovjeku da silira sebi 2ha za 200e .::novac::
 
Koliko kise, toliko kukuruza :)

Pioneer 0216 i Kws kolumbaris od 13.04 - 1200-1100kg / kj

ZP 427 od 27.04. 1300 kg / kj, i jedna 5t prikolica u klipu sa ~2.5kj, da mi barem ljustike ostane kada platim kombajniranje :osmeh:


p.s. inace, ovaj kraj je imao bas malo kise, cujem da ima i mnogo losijih prinosa.
 
Poslednja izmena:
Juce skidao ZP560,548,555 i NS6104 na 4kj 4800kg 15,8vlaga i kad je skinuto na jus ostalo mi 4560kg tuga nikada gore nije bilo cak sam i one famozne 2012.g imao 3500kg/kj ZP505,a ovo sada je tragedija nad tragedijama ali sta da se radi idemo dalje za manje pare!
 
I kod mene zavrseno pre neki dan. Prinos katastrofa. Oko 1700 kg po hektaru. Imao sam i štete od oluje i kradje, po mojoj proceni, minimum 15 %.
2012. godine sam brao u klipu, ali mislim da je tad ipak bio bolji prinos.
Ovakvo leto... ne ponovilo se...
Ali, neka smo živi i zdravi, bice valjda bolje naredne godine :ppozdrav:
 
Danas prisustvovao skidanju ogleda NS hibrida, od fao 300-600 grupe nekih 12-13 hibrida, vlaga od 14,2-20% a prosečan prinos ogleda 3600kg po kj što je za ovu godinu dobro.
 
I ja sam pri kraju sa kukuruzom a prinos porazavajuc, od 500 do 2000kg po KJ ali se vrti tu oko 1200-1300 kg/kj, i sigurno je oko 300 kg ostalo na zemlji od oluje, i jos da dodam da je prinos mnogo losiji nego 2012 godine.

I sledece godine definitivno idem sa redjim sklopom, i kukuruz i suncokret.
 
Poslednja izmena:
Koliko ređi? Mišljenja sam da sad bas treba posejati gusto, teško da će sledeća godina biti loša kao ova. Inace, kukuruz je davno skinut - bilo ga je dosta vise od očekivanog - oko 2.5 tone po jutru a 2012 je bilo i 300kg na jutro. Sad je najlošije bilo negde oko 1500-1600kg.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh