Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
PKB se bere verovatno sutra ako nema kise i javljam rezultat....Ali deluje puno bolje od as-a ,ali videcemo kad udje berac u parcelu....Imao sam jednu parcelu gde sam silirao kondor,dao je iz 80ari 5 petotonki dobro punih i imalo je prilicno zrna po silazi,ali videcemo kakav je kad ga skinemo u klip...
 
Skinuo prvih 6ha danas . Bolje nego sam mislio prosjek oko 5t po ha . Vlaga dobra. Nego nesto mi je bilo jako zanimljivo pa da podijelim. Radim jednu njivu od jedne starije zene , zivi sama . Kad sam sijao kukuruz rekla mi da ostavim jedan dio u uglu jedno 300kvm da tu sije bastu . Uzglavnica mi je 12 redova i naslanja se na tu bastu duzinom oko 20m . Baba me zamolila da taj dio uzglavnice znaci oko 150kvm ne prskam da ona ubaci tikve neke mozda malo pasulja a ona ce okopati .pasulj nije ni sijala samo neke bundeve. Taj kukuruz neprskan a okopan je slobodno mogu reci duplo bolji.
 
Da nije u tom delu bila ranije bašta pa je zemljište tu boljeg kvaliteta,a da prskanje malo šteti svim kulturama,to je već dokazano.Takođe i kopanje puno znači,samo što na velikim parcelama to nije izvodljivo.
 
Juce poceli...DKC 5031,vlaga 16,2%,prinos sa dva jutra se vidi u prikolici(oko 3,8t/kj).

2edrpyv.jpg


2crlhna.jpg
 
Izvanredan kukuruz najboljeg proizvodjaca u Krcedinu sa vrlo malom stetom od suse i olujnog vetra...
IMG_20170926_145532.jpg
 
Gotovo za ovu godinu.Danas obrano 4j sa 2 spadanja lanca od 9.30-18.00.Nabrano 3/4 od 4t.Konačan bilans: na 15j,7 prikolica od 4t u klipu.
Biće za svoje potrebe.
 
Siliranje totalno poleglog kukuruza u Nemackoj, verovatno posle onog jakog vetra.

[video]https://www.facebook.com/CLAAS/videos/1900586433291703/[/video]
 
Imam vrecu semena kukuruza zp neotvaranu koje mi je ostala jos iz 2014.god....sta mislite da li mogu na prolece ga sejati ili da ga bacim?
 
Najbolje da bacis meni :haha:

Uzmi iz vrece uzorak od 20-30 zrna i posej u neku saksiju da proveris klijavost , pa u zavisnosti od toga, ako je dobra onda sejes, a ako je losija i resis da ipak sejes , mozes ali u guscem sklopu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh