Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod mene kilavo, završeno u četvrtak, ali kada vidim vaše rezultate, još sam dobro i prošao, stim što je vlaga bila od 12,5 do 16% i sve je na kućnom lageru, pa ću valda i da dočekam neku bolju cenu...
 
Atar prazan,izgleda sablasno...kuruzi obrani al se njive i dalje zute,pabirce ljudi samo tako..na 3kj kikinda u duple stranice puna...jedan je okrunio sto je doneo sa jutra,oko 500 kg je nakupio...

- - - - - - - - - -



A strnjike se zelene samo tako,sad kad su dobile kisu ko posejane...
 
Pa da,i ja tako racunam,ako u kubiku ima 800kg zrna,kad je klip pola kubikaze odpadne na cokanje,manje vise,ove godine mozda vise...
 
Bio jednom jedan kukuruz...
t8LSH.jpg

t8tpv.jpg

t8S9m.jpg
 
Ja samo da dodam da uz ZP na moje njive As nikad vise.... 20ari pionir 9911 2,5 bunkera zmaj 214,sa 20 ari as54 pola bunkera zmaj 214....Toliko od mene,ako ima sumnjicavih neka se najave nisam jos zavrsio berbu ,mogu da navrate da se sami uvere....
 
Kod nas nije baš toliko strašno, ali bilo je parcela na kojima je poispadalo i preko 20% klipova, i to od one prve vetrometine od pre tri nedelje, a posle ove prošlonedeljne oluje većina kukuruza je izlomljeno.
 
Petre sad bi ti neki iz naseg kraja rekli ne moguce :osmeh: Vec 2-3 dana slusam hvalospeve o AS-u. Doduse silazni I dalje sejem a i 72-ka me nije izneverila dok sam je sejao. Ali 54 je 2015 bila oduvana od strane Uliksa I P0412
 
Imao sam na istoj parceli PKB kondor,AS 54 i P9911,uzmem pantljiku i razmerim po 20 ari i izneo sam rezultate:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh