Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na 22,8. Kod nas se pokazao odlicno, zadnjih 5 godina nikada nije omanuo.
Mada ja sledece godine ipak sejem sve na 25cm. I to cu posejati samo 341 i Dekalb 5143. Ne zanimaju me nikakavi aquamaxi i climacontrol ili kako vec.
 
Postojala je tema o isplativosti uzgoja kukuruza. To sad ne mogu da nadjem nikako, moze li mi neko pomoci? Pozdrav
 
Dosli sa prikolicama kuci...brali nesto u klipu za marvu..auuu lele be bato,al ga je povaljao onaj blesavi tornado u subotu,em nije rodio ko sto treba em ga ostalo na zemlji poprilici..ala ti blesave godine..
 
Koliki profit ocekujete po kj? Nesto sam kopao po starim cenama bilo je oko 200-300e/kj proslih godina?
Koliko je dana rada potrebno za kj? Unapred zahvalan.
 
Kod nas ima od 2 do čak 6-7% ispalih klipova po zemlji, plus polomljenih mnogo. Ona vetrometina u subotu je napravila haos ::samo bes::.
Ogled Pioneera je bio na Napredku, a parcela je u najboljem delu atara... a i onaj njihov ogled na 50 metara po četiri reda je relativan, recimo 9911 je igubio prvo mesto za razliku samo jednog klipa na ogledu :haha:
 
Koliki profit ocekujete po kj? Nesto sam kopao po starim cenama bilo je oko 200-300e/kj proslih godina?
Koliko je dana rada potrebno za kj? Unapred zahvalan.

Kakav profit,jel ovo neka provokacija?Na prosek od 3500 kg/ha sa ulogom od 100000/ha moze biti profita jedino ako pronadjem torbu sa parama u njivi...
 
To sam i ja hteo da kazem, ej kakvo pitanje, ljudi tarupiraju kukuruz a on koliki profit da očekujemo?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Provokator!... :)

Koliko dana rada je potrebno i koliki je profit... idi u republicki zavod za statistiku pa neka ti oni slazu.
 
Malo pojasnjenje nasem kolegi tomtom. Poljoprivreda nije egzaktna nauka. Ima beskonacno promenljivih na koje neke mozes da utices a na vecinu ne mozes. Pre svega na vremenske prilike, tu ne mislim samo na susu vec i na visoke temperature, malu vlaznost u vazduhu u vreme oprasivanja. Na ono sto moze da se utice vecina ovde na forumu zna da uradi kvalitetno (obrada masinama, kao i izbor djubriva i semena). Problem je ove godine sto i takvi proizvodjaci vecinom ce imati minus, jer prinosi su uzasno losi. Ove godine se jos to nece osetiti u narodu, ali dogodine hoce jer nema robe koja bi se prodavala i time finansirao zivot kao i proizvodja naredne godine. Sve to ce prouzrokovati zaduzenje kod banaka, zadruga gde ce otici najmanje 10% vise novaca nego kada imas svoje pare. Sada se nadam da ti je jasno zasto si nas pogodio za srce kada si pitao za profit.
 
Svaka čast.
Lepo napisano,toliko ironije i samokontrole koju razumeju i vide oni koji se bave ovim poslom.
Nadam se da će poruku da shvati i onaj koji je postavio pitanje o profitu.

Pozdrav.
 
Kolege, nisam imo nameru da uvredim nikoga niti da provociram niti bilo sta slicno.
Bila je tema pre nekoliko godina, znam cito sam je, gde bi clan reko obradjujem toliko kj, platio sam oranje toliko, frezanje, djubrivo itd. Ja to ne mogu da nadjem za zivu glavu.
Ja sam izgleda postavio ne namero i u pogresno vreme pitanje a i (verovatno u pogresnoj temi), sad je zetva pa je ljudima ispalo da nekoga zajebavam.
Ja licno imam nekog kapitala i hteo bi da ulozim u Srbiji. Razunam zemlja uvek ima neku vrednost, ne racunajuci neka 'crna' vremena. Hteo bi da imam neki i povrat od svega toga. Ok razumem od ratarstva je to malo po vasoj prici. Svi govorite da ste u +-0. Zasto nastavljate raditi (prosirivati) taj posao? Predpostavljam jer vec imate zemlju, nema ili ne znate nesto drugo, ako bi mogao to neko da mi objasni.
Ja sam citao da je oko 200e minimum na cisto sa svojim masinama, i sa nekih 50kj profit 10,000e. Sto je prosecnoj porodici sasvim dosta za normalan zivot.

E sad moje najvece pitanje je koliko dana rada je potrebno za 50kj sa solidnim masinama? Kliko dana rada molim vas, jer to daje odgovor na sve. Ako radite 10dana za tih 10,000e pa sta hoces vise, gde to ima.
 
Ti prvo moraš da razčlaniš neke stvari a to je ova rečenica (sa solidnim masinama)Pa ko u Srbiji ima to?U procentima i kako se dolazi do toga neki vrlo lako...ali većina NE!Druga stvar pokušaj da pokupuješ sve mašine koje ti trebaju za 50kj,pa onda koliko treba da ti se samo one isplate,a uz to da nemaš sa strane druga primanja osim zemlje,A TREBA LEBA JESTI svaki dan,porodica deca,školovanje.Posla ima ne svaki dan kao što neko ide na posao ali ima i ti što idu na posao većina od 8 sati radi 4(čast izuzecima)E sad ću ti reći jednu stvar ne poznajem te lično izvini ako ću te uvrediti nije mi namera...meni je pun kufer tih sa (Ja licno imam nekog kapitala i hteo bi da ulozim u Srbiji)Ej šta tamo gde si sticao godinama taj kapital ili nasledio ne znaš šta ćeš s njim pa si našao naj bolje moguće rešenje da ga uložiš u poljoprivredu u Srbiji prijatelju brate mani me tog divana:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:
 
Juce sam brao P0725 da bi posejao lucerku i na 4 reda,duz od 400m celih 4 korpe kukuruza.Zemlja prve klase predusev suncokret.Toliko o profitu.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Upravo sam izmerio vlagu. Ista njiva, djubrenje, agrotehnika...itd. Izabrao dva nasumicna klipa bez ikakvog odabira.

ZP 606 vlaga 14%
ZP 666 vlaga 19,5%

ZP 606 se jaaaako lako kruni rukom. Generalno, kada prodje kroz krunjac, na kocanjki ne ostane najcesce ni jedno zrno. Bice interesantno u berbi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh