Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mi krenuli berbu, krenuli smo od najvlaznijeg hibrida P1535 sa jednog jutra 2 vrsne cetvorotonke prikolice klipa a sa jedne baste podvodne sa manje od pola jutra prikolica ipo klipa, sutra krecemo 0725 on je suvlji pa javljam prinos izgleda bolji od P1535 mnogo jalovog kod P1535.
Pitanje za kolege, brali smo ovaj kukuruz ponarucito sa te podvodne parcele puno zelenih komusina sve te klipove smo okumusali i tek onda u cardak. Dal ce mu smetati to sto smo ga tako zelenog obrali? Obrao sam ovo zeleno jedino iz razloga sto uvratine i 10-15 metara u dubini njive je obrano od strane lopova pa reko bolje ja nego oni... ne pamtim da su ovako rano poceli da kradu i u ovolikoj meri....
Inace na malo peskovitioj zemlji nema nista od kukuruza...


e4bfe9c74a631ba894e3ab059c161af6.jpg
 
Rakin,kod nas mozes samo da sanjas takve kukuruze.Kukuruz u klipu do 30 % vlage ne bi trebao da se pokvari osim ako je na nekom tavanu ili u supi.
 
Prekjuče ovršio 2 jutra i frtalj uzvšena zmajevka oko 75 metra ,dva puta zaliven u metličenju i zametanju.Da nisam zalio na toj zemlji nebi imo ni zametka
 
ce3d1b44c6bfd4f714664d2ae30b90d8.jpg
5a9773b6ff0c91270278555f06fed158.jpg

Za ove hibride susa ne postoji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koji hibridi su u pitanju ? :osmeh:

- - - - - - - - - -

Kad smo kod merenja vlage. Hteo bih da izmerim vlagu svojih kukuruza, a posto nemam svoj vlagomer, moram da naberem i da odnesem komsiji da mi izmeri. Da li da krunim odmah u njivi pa da trpam u kese, ili da naberem klipove pa da krunim kod njega kad stignem? Posto ce kukuruz da se bere u klipu, bese ispod 26/7% je ok da se bere? Ima li neke veze vlaznost sapurike(kocanjke)?

Ja uvek uzmem 2-3 korena u papirnu kesu, u najlonsku ripi vlaga. Okrunim u kantu promuckam i merim
 
Koji hibridi su u pitanju ? :osmeh:

- - - - - - - - - -



Ja uvek uzmem 2-3 korena u papirnu kesu, u najlonsku ripi vlaga. Okrunim u kantu promuckam i merim

Iako je sve kao neki drugi jezik ipak se sve razumije sa Srbijanskog , samo se malo treba potruditi , a sade će odma neki reći : kakvo korjenje se stavlja u vreću , šta je to "ripi" , kako se promućka ako nije tečnsost, ... :ppozdrav:

Treba gledati kao bogastva našeg jezika i malo se potruditi .
 
Danas sam merio vlagu na 5031 i 4717 na 2 parcele, ukupno sa 13.5 kj, vlaga na 4717 21.3% a na 5031 22.3%
Sa kraja njive uzeo sam po 2 klipa koji lice na kukuruz, dok ostatak dublje u parceli je sa samo po nekoliko pabircica i to treba hodati pa ih naci!
Ovakav kukuruz, odnosno sranje u zivotu jos nisam video!
Ubedjen sam da nece se nakupiti ukupno 1500 kg/kj
 
Ja ovde ocekujem neki prinos 1500 do 2000kg/kj po mojoj proceni.

Samo u august bilo onih 100lit kise i to je to od pocetkom juna pa do pocetkom augusta 0 lit kise, setva je bila ovde 22 aprl.
Mi nista celog leta, ja ako budem imao 2t/ha bice premija, jako lose

- - - - - - - - - -

Iako je sve kao neki drugi jezik ipak se sve razumije sa Srbijanskog , samo se malo treba potruditi , a sade će odma neki reći : kakvo korjenje se stavlja u vreću , šta je to "ripi" , kako se promućka ako nije tečnsost, ... :ppozdrav:

Treba gledati kao bogastva našeg jezika i malo se potruditi .

Aman druze, zar ne gledas malo na salu, cemu tolika ozbiljnost
A kod nas se za klip kaze "koren"
 
Kod mene je problem sto je, gde ga ima mnogo sitan a znas
da taj lose formiran i sitan tesko sazreva!
No, kakav je takav je, odavno sam podigao ruke od ovogodisnjeg kukuruza. Izmerio sam vlagu jer sam izasao nekome skidati nesto u zrnu za svinje pa reko aj da izmerim vlagu i kod mene, kad ono visoka.
 
Kod nas pionir ove godine najgori. Jalovih koliko hoces. Prinosi 2t po ha.
A ZP341 ide na 4t. Dekalb 5143 ide i na 5t po ha.
A drugi koji su sejali Kws karmas, kazu da ide i preko 5t.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh