Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za dan dva .Malo pirne vetric i cepaj.

- - - - - - - - - -

Sta vam je to kabum?
 
Pa tako i ja mislio prekosutra vec da skidam.
Ali cu ipak sutra popodne izmeriti vlagu....
 
Negde sam procitao da za kukuruz treba i P i K, dok se azot podrazumevao...za psenicu je valjda najbitniji P, K skoro da ni ne koristi...da li je tacno ili ne, nisam siguran. Za suncukret ne znam
 
104en1j.jpg
[/IMG]

NS 444, posijano 15.04., dolina rijeke Bosne.

Kasni hibridi su lošije podnijeli ove ljetnje žege.
 
Merio vlagu danas :
Zp 341 - 12.1% Setva 02.04
Zp 366 - 13.9% Setva 01.04
Zp 388 - 14% Setva 01.04
Zp 427 - 16.5% Setva 10.04
Kws Konfites, nisam stigao njega izmeriti

Od petka krecemo, skidao bi i odmah ali cekamo remenicu za kombajn
 
Kad smo kod merenja vlage. Hteo bih da izmerim vlagu svojih kukuruza, a posto nemam svoj vlagomer, moram da naberem i da odnesem komsiji da mi izmeri. Da li da krunim odmah u njivi pa da trpam u kese, ili da naberem klipove pa da krunim kod njega kad stignem? Posto ce kukuruz da se bere u klipu, bese ispod 26/7% je ok da se bere? Ima li neke veze vlaznost sapurike(kocanjke)?
 
Kad smo kod merenja vlage. Hteo bih da izmerim vlagu svojih kukuruza, a posto nemam svoj vlagomer, moram da naberem i da odnesem komsiji da mi izmeri. Da li da krunim odmah u njivi pa da trpam u kese, ili da naberem klipove pa da krunim kod njega kad stignem? Posto ce kukuruz da se bere u klipu, bese ispod 26/7% je ok da se bere? Ima li neke veze vlaznost sapurike(kocanjke)?

Ne gledas vlagu sepurike . Ako ces stavljati debelo sacekaj jos malo .


.
 
Kad smo kod merenja vlage. Hteo bih da izmerim vlagu svojih kukuruza, a posto nemam svoj vlagomer, moram da naberem i da odnesem komsiji da mi izmeri. Da li da krunim odmah u njivi pa da trpam u kese, ili da naberem klipove pa da krunim kod njega kad stignem? Posto ce kukuruz da se bere u klipu, bese ispod 26/7% je ok da se bere? Ima li neke veze vlaznost sapurike(kocanjke)?

Netreba ti vlagomer uzmes kutiju sibica odes na njivu skines klip i prelomis zabodes glavu sibice u srz sapurike i probas upaliti ako pali beri slobodno u bilo koliki cardak nece mu biti nista sigurno , ovo ti je stara proverena metoda ja vec godinama tako radim a pre je cale isto tako radio .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh