Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo mi je falilo od 14t/h da li je to nekome malo ili puno ne znam ali ja sam pre pre zadovoljan bio govorim za prošlu godinu.
 
Moguće da je vetar jer nema guščijih vratova a na toj parceli sam imao napade dijabrotike jer radim dvopolje kukuruz-soja.Trudim se da zaorem kukuruzovinu ali mi to retko kada pođe za rukom jer mi obavezno zapale da li garavi da li ovi naši beli a parcela je u Popincima pa sam te zbog toga i pitao danas da li ima štete od vetra.
 
Ti znaš da ja imam malo zemlje ali se maksimalno trudim i dajem sve od sebe a ostalo kako Bog da .Samo da napomenem tu je prošle godine bio pionir P0725 samo je prošle godine bačeno 300kg/kj 3x16 i 200 kg/kj uree i kukuruza je bilo ko drva.
Malo mi je cudno da ide toliko po kj,to nisam radio a nisam ni njivu video sa 250kg kako se beli pa mi zato cudno.A posto sam kazes da radis manje i kvalitetnije ondaK u redu
 
Moguće da je vetar jer nema guščijih vratova a na toj parceli sam imao napade dijabrotike jer radim dvopolje kukuruz-soja.Trudim se da zaorem kukuruzovinu ali mi to retko kada pođe za rukom jer mi obavezno zapale da li garavi da li ovi naši beli a parcela je u Popincima pa sam te zbog toga i pitao danas da li ima štete od vetra.

Moj kukuruz gde je neznam tacno proletos u maju junu pala kisa sa olujnim vetrom danas izgleda kao da ga je napala dijabrotika, a predusev bio suncokret jecam postrna soja
 
Ja ove godine nisam postavljao slike mog kukuruza ali moja njiva je u odnosu na komšinske njive izgledala kao botanička bašta kada su svi bili izgoreli do pola moj nije imao ni jedan jedini suvi list već je bio zelen do zemlje .
 
Ja iznosim svoje iskustvo a zemlja je černozem prve klase i nije mi namera da " baronišem " ( lažem ) ja ću i dalje davati dosta azota a iduće godine tu ide suncokret e on neće dobiti azota već P i K ( fosfor i kalijum ) u vidu MAP-a.
 
Ja iznosim svoje iskustvo a zemlja je černozem prve klase i nije mi namera da " baronišem " ( lažem ) ja ću i dalje davati dosta azota a iduće godine tu ide suncokret e on neće dobiti azota već P i K ( fosfor i kalijum ) u vidu MAP-a.

Kolega,mislim da u đubrivu MAP nema kalijuma,(samo azot i fosfr)jel posebno dodaješ kalijum?
 
Ove godine sam imao kukuruz na razoranoj detelini, zatim razbacen stajnjak, pa u prolece 180 kg ureje/kj i jos plus 15 kg cistog N u red, kabummmm kabummmmm :osmeh:
 
Ja iznosim svoje iskustvo a zemlja je černozem prve klase i nije mi namera da " baronišem " ( lažem ) ja ću i dalje davati dosta azota a iduće godine tu ide suncokret e on neće dobiti azota već P i K ( fosfor i kalijum ) u vidu MAP-a.

Paz samo da ne preteras sa tim kalijumom iz map-a.To ume biti nezgodno.
 
Sušnih 90 smo imali dosta stoke i to je bilo po 17 prikolica stajnjaka. Sa naše malo zemlje to je išlo.svakih 5 godina na istu njivu stajnak. To je bilo kabum više puta. 93.smo imali manje od 2.prikolice pabiraka sa 7 kj. I preživeli smo, iako je bilo oko 5 grla bele marve i ja krenuo sa studijama. Pa ćemo i ovo sada preživeti. Koliko sam pogledao na 2 nova kj izgleda neće biti ništa. Pesak učinio svoje. Visok kao gora No1, a klipova samo na uvratinama. Vrag me tero.da.sejem na 21:haha:. Ostalo je relativno solidno, da preživimo će.biti.
 
Nece braso da jedu ta americka sr... a ovako sam mislio da ih prevarim posto nema zrna :osmeh:
Aco74, kod nas ti danas ceo Sid da skuplja stajnjak nebi nakupio 17 prikolica, vremena se bas promenila sve vise ljudskog ide u kanalizaciju a sve manje govedjeg i svinjskog na njivu samo sto sad imamo kanalizaciju pustis vodu i zaboravis da i ljudsko smrdi a ne samo od stoke. Odosmo u :off_topic: ali kad smo vec dotakli vruce teme - zgoreli stajnjak mora se :osmeh:
 
Danas kukuruz imao 13% vlage, pa je posle palo 30l kise. Koliko bi trebao sacekati da skidam dalje.
U njivu mogu uci i sada zbog sirokih tockova na kombajnu ali pitam zbog vlage....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh