Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega mislis da je vlaga 26 velika za branje u klipu
Taj sa vlagom od 26% nije bran nego samo skraja ručno probran zbog okretanja berača . Ovaj štoje obran je imao 16.5% vlage okrunjenih pet klipova ručno i zmeren prosek
 
Kolega mislis da je vlaga 26 velika za branje u klipu

Koliko vidim u bunkeru berača ima klipova u zelenoj komušini i taj klip nije izradio i ima preko 35% vlage, taj klip u čardaku ima da pocrni i da bude gumast, smežuran.Kad uzimam uzorak za merenje vlage treba procentualno približno uzeti klipove i one koji stoje uspravno i one koji su se obesili, ko ima dobre vetrove i promaju ti su u prednosti.
 
Koliko vidim u bunkeru berača ima klipova u zelenoj komušini i taj klip nije izradio i ima preko 35% vlage, taj klip u čardaku ima da pocrni i da bude gumast, smežuran.Kad uzimam uzorak za merenje vlage treba procentualno približno uzeti klipove i one koji stoje uspravno i one koji su se obesili, ko ima dobre vetrove i promaju ti su u prednosti.
Jeste u bunkeru poneki klip zelen taj nije išao u kotobanju na gomilu nego na drugu stranu .Kotobanja je na idealnom provetrenom mestu tako da klipovi u mleku nemogu dase pokvare. Zbog drugih poslova sam morao početi sa branjem, pošto nebih ništa da vršim i da drugi uzimaju kajmak . Na svakoj trećoj stabljici je bilo po dva i to prava klipa . Površina je 1 kj: manje pet brazda do pola, zbog reda jabuka koi nije izvađen . Obrano: prikolica loznica uz vrh prikolica erdevik 4 tone uz vrh i jedan bunker više od pola zmaj 222
 
Neverovatno, ja imam 5031 koji jos ima zelenih listova i vlaga tesko da je ispod 20%(prije 7-8 dana se mogao silirati, jos nije izasao iz vostane zriobe) a odokativno 5-6t/kj zrna.
Oblaci su vecinom isli nekao granicom i ka severu, imate bolje useve od nas a relativno smo blizu. 1/3 DKC-a kod mene je 5031 posle soje cemo probati da vidimo kako curi.
 
Ljudi, kod mene na parcelama DKC 5143, rasturio Pionir N43.
Pionir ima 50% jalovih.
 
Juče skidao pionir 216 razmak na 24 cm na peskovitom zemljištu 850 kg po jutru vlaga 15 %.Bilo je dosta jalovih stabala.

IMG_20170901_134113.jpg
[/URL][/IMG]
IMG_20170902_115824.jpg
[/URL][/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh