Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ZP 606 sejan na 22cm izrastao preko 3m,a jalovih biljaka sigurno jedno 30%,tesko da ce vise nicati po mojim njivama:ppozdrav:
 
Ja sam sejao prijatelju ZP 434 na 22,5cm njiva blizu moje, dobra zemlja blizu Morave. Dobar bez jalovih biljaka, ali dva reda manje zrna u odnosu na moj P0216 sejan na 21cm. Kaze ima I 366 na drugom tipu zemljista to nisam video ali kaze da je dobar za ovakvu godinu. Mozda probam sledece godine uz Pionir iz iste grupe 1 na 1.

Kao sto je neko rekao ranije ne secam se ko. Da ZP ili NS imaju hibride slicnog potencijala u losim uslovima I vlage u vrsidbi kao Pionir I DKC sejao bih samo njih. A ovako iz iskustva znam da u kisnoj rode dobro ali u susi na smolnici umeju da kiksnu itekako. 2015 godina je bila presudna da ocenim
 
Ova godina je dobar test za sve semenske kuće.Od 2012 neke semenske kuće smo skroz diskvalifikovali,neke uveli u proizvodnju i tako dok se ne dođe do najstabilnijih i najvažnije zlatne sredine.
 
Ja sam generalno za ovu godinu zadovoljan pionirom,veliki broj oplodjenih i sto je bitno dobro oplodjenih biljaka,imam posejan p0216,p0412,p9911,....Prvi put ga sejem i definitivno od sledece godine ce ici 100% na mojim njivama,samo jos razmisljam da li u teskoj zemlji da idem sa fao 200,a u boljoj kraj morave fao 400 i 500 ili da idem u teskoj zemlji sa fao 400 kao i ove godine,a u boljim zemljama fao 600
 
Veceras sam isao da slikam soju i udjem u komsijske kukuruze da vidim kakvi su jer sam sa gazdom bas o njima pro ao pre neki dan. U pitanju je kws3381 sejan 01. 04. Nikao je pre mraza pa je onda dosta izmrzao i patio se duze vreme. Moj je za njegov u vreme paranja bio pojam. I sad vidim da svaka biljka ima klip, nije ni tako los na ovu susu, vec se polako prevrce a kukurzovina je izgorela kao i kod mojih kukuruza. Izgleda da je rana setva ipak kljucna ovde...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam generalno za ovu godinu zadovoljan pionirom,veliki broj oplodjenih i sto je bitno dobro oplodjenih biljaka,imam posejan p0216,p0412,p9911,....Prvi put ga sejem i definitivno od sledece godine ce ici 100% na mojim njivama,samo jos razmisljam da li u teskoj zemlji da idem sa fao 200,a u boljoj kraj morave fao 400 i 500 ili da idem u teskoj zemlji sa fao 400 kao i ove godine,a u boljim zemljama fao 600

Ova prva opcija!
 
I ja sam vise za prvu opciju uz sto raniju setvu...:ppozdrav:

I ja sam dosao do slicnog zakljucka za nas reon s obzirom na padavine I ceste vrucincine. Obavezno prva opcija ako ces u zrnu da skidas. Ja sam do prosle godine sejao fao 600, ove samo 400 I 500. Sledece I FAO 300 mozda I 200 za probu da vidim kako ce da izgura na mojoj zemlji. U kisnoj godini 600+ se razbiju ali se I dugo ceka na skidanje zbog vlage tako da sam uhvatio neki najbolji visegodisnji prosek sa hibridima od FAO 450 do 520.
 
sejao skoro sve kuce dekalb je zavrsio kod mene za sva vremena pionir onako,kws prvi put sejao i odlican je,zp onako,as zavrsio i on za sva vremena skidacu u zrno i napisacu na kraju sta je bilo ns ne sejem jer sam sejao oglede i 2012 nisam imao u 4h ni jedan klip u njivi sve jalovo icicu najverovatnije na kws ubuduce ako nastavim da radim poljoprivredu
 
Ja na istoj parceli ima zp 555 i P0216,kacio sam i slike. Pioneer daleko bolji i od njega ce biti nesto.Zp ima jalovih biljaka i ono sto ima klipa ne lici ninasta. Zemlja 6 klasa na brdu.
 
Fao 200 tipa kws 2281 (ili tako nesto) je po meni samo za jako peskovitu zemlju. Nema potencijal prinosa ali brzo mu ide vegetacija i bezi od suse. Fao 290 tipa 9241 je odlican i to je mozda najraniji fao koji ima osobine prinos i mala vlaga. A fao 400-500 je takodje moj favorit, tu hvatas malu vlagu i prinos blizak fao 600. Fao 600 problematicno bude momenat oprasivanje jer se desi da u tom trenutku vec budu vrucine.
 
Ja sam doso do zakljucka da cu da smanjim gustinu za 3-5 cm zavisno od hibrida. Nema vise 20,21 cm bez obzira na fao, bolje ista nego nista, neka amerikanci jure prinose ja vise ne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh