Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dukej nemam zapisane padavine u svesci ove godine.

ZP 666 gori sav, nece docekati zahladjenje od nedelje, on je sejan na 26 i dace losiji klip ali svako stablo ima klip.

 
Danas vidim siliraju pune slepere na drzavnim tablama za farmu Lazar Blace kao I svake godine, samo ove godine cini mi se da secu I hibride koji nisu namenjeni za silazu (bar bih rekao po visini stabla). Kako se sa asfalta cini klipa skoro I nema a stablo 60-70% zuto. A tek kako losih kukukuruza ima po ovim selima prema planinama to je strasno opet ja da se lupam nogama u d..e jer cu imati kakav takav prinos.
 
Sad bio kod deda strica da mi pokaze njegov domaci crveni kukuruz u bastu.Sejano rucno u linije koje je vukao zagrtacem,zakopavao motikom.Seme nije tretirano niti prskamo a ni djubreno.A korenje za ne verovati korenje u atar ni prosle kisne godine nije bilo tako.Tuluzina zelena jed,visoka preko 2m.Nije zalivano u opste..Nisam poneo telefon da slikam al cu sutra cisto da vidite...Gde smo mi otisli sa hibridima?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Danas vidim siliraju pune slepere na drzavnim tablama za farmu Lazar Blace kao I svake godine, samo ove godine cini mi se da secu I hibride koji nisu namenjeni za silazu (bar bih rekao po visini stabla). Kako se sa asfalta cini klipa skoro I nema a stablo 60-70% zuto. A tek kako losih kukukuruza ima po ovim selima prema planinama to je strasno opet ja da se lupam nogama u d..e jer cu imati kakav takav prinos.
Mi kako nismo imali kise dva meseca i duze treba stvarno da lupamo nogama u guzove,spasila nas malo ona kisa u maju te imamo nesto da uberemo...Sledece godine 9241 definitivno na 40% povrsina:ppozdrav:
 
Ljudi ja prodjoh skoro celu Srbiju i nevide nigde sem dole pored drine da ima kukuruza....mada i kod njih je verovtno rosa uticala pa je vrucina odlagana za drugi deo dana.Evo danas dodjoh u soko banju ovde jos veca katastrofa nego u okolini Obrenovca...Ovde kukuruza i nema sve izgorelo.....bice strasno....
 
Obilazio soje pa prošao pored 9241

Sa jedne strane izgleda ovako...
20170805-091638.jpg
[/IMG]

A sa druge ovako...

20170805-074055.jpg
[/IMG]

Razlika u visini terena...
 
Mi smo u indjiji imali dosta srece sa padavinamanosim zadnje dve kise,i drzao se kukuruz momacki i mom delu atara..u cetvrtak smo silirali i bio je zelen,tek po koji list donji da je suv..danas medjutim druga slika,boju jos uvek ima ali klip obesio a komusina zuta i pocinje kojegdi da se otvara..ali avaj opet bice ga nesto..
 
Ma klipova ima dobrih nema sta. Ali pitanje kakvo će biti zrno.
Ako budem imao 4t po ha prosek, biću presrecan.
 
Koji DKC ?? Vidi se da je mokra zemlja znaci pala je kakva takva kisa kisa danas ali po stanju kukuruza kasno
 
DKC 5143. Palo je danas 9l u selu.
Mada je kod nas bilo pomalo kisice u julu, ali to su bile neke infuzije od po 2-3l.
To mu je što mu je. Posejan je na vreme, djubriva mu je baceno od 150-200kg Mapa, zavisi do parcela. Prihranu 150kg urea, 200kg Kan-a. Prskanje adengom, njive kao što vidite ciste, ospartao sam jednom. Od mene je sve dobio, samo mu je hvalilo kise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh