Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ga ja ali nažalost samo na 2,5ha. Kažem nažalost jer je kod mene ubedljivo najbolji. Sejan na19cm.svaki klip kao da je na 30 sejan. Imao je kiše kad mu je bilo najpotrebnije i rezultat je vidljiv. Jedino sto mu škodi to su ovi pakleni dani i crvenilo. Ali bez obzira na sve najviše će roditi.
 
Ala se priča menja: prvo je bilo da dkc ništa ne valja, kukali se kako ga niko neće sejati itd a sad se pominje kako će biti najbolji.
 
Imam ga ja na dve male parcele od 0.3ha ,posto su parcele nepravilne gde god su pri setvi duplirani redovi tiu nema nista ,a gde je normalna vrsta ima oplodjen klip.
Sejan na 23cm za vrsidbu , racunam da ce biti oko 2.5t kad se ovrse.
 
Žive smo duše , prirodne su promjene mišljenja . Nema tu šta , nezna se kad će kiša a kada suša . Hibridi tipa dekalba , pionira 0725 i slični su za nisku tešku zemlju , ritove , riječne doline i sl. koje imaju rezerve vlage po dubini i gusti sklop . Imaju oblik listova istablo da izdrže gusti sklop i pokupe dosta sunčeve energije . Većina Pionira je za lakša ili viša zemljišta ali u rjedjem sklopu . Imaju široke i klempave listove i dobro zasjene zemlju čak u rjedjem sklopu . Razlika u temperaturi zemlje sada u sjeni kukuruza i gdje probija sunce je desetak stepeni . Dekalb ima odlično nicanje u hladnijem i vlažnom zemljištu i isto to je razlog što može bolje u tešku zemlju . Cicimoric zna o čemu pričam .
Ko nezna šta je teško i nisko zemljište ili riječni nanos , ada kako mi kažemo , a mnogi neznaju, nek se provoza ovih dana i vidi stanje kukuruza pa će to saznati.
 
DKC prvi i zadnji puta kod mene, poceo da posustaje u finisu sa pionirima, skuplje je sjeme, i ovdje dosta tesko nabavljiv kod trgovaca sjemenskom robom, slabo trazen izgleda, vise zastupljen zapadnije gdje ima vise padavina.


mirmag , usporedjujes DKC iz FAO400 grupe sa pionirima iz kasnije grupe , usporedi ga recimo sa pionirom y12 koji je inace u klasi pionira autsajder(2 ili 3 grupa po novcaniku):osmeh:.
 
Tebi je bar blizu Srbija, mozes doci ovde po seme, hemiju da ne placas te sumanute cene kao kod vas.
 
Na ovom forumu svi seju samo strano seme.Ima li neko da je posejao domace?Kod nas se seje samo domace,strano dekalb i pionir se racuna u krs kukuruz.
 
U nas retko ko seje strana semena, kazu stari, nece ga svinje, smrdi :D Ja sejem domace, ali zalivam... I ovo malo sto vidim po ataru u komsija, sta ja znam. Ima jedan pionir ne znam koja je oznaka, ali je raniji... To je na ovu susu ugasilo sa zrnom ali je oplodjen, doduse gusci, oko 20cm. ZP i NS ako su redji su bolji ako su gusci tu je losije od Pionira... Itako.
 
Domace seju ovi sto ne kupuju vec dobiju seme za djabe da bi posle velicali na drustvenim mrezama te semenske kuce!:osmeh:
Vise izvoze na istoku nego sto se prodaje kod nas!
 
Ja imam na 3h ns 5010,za njega sam se odlučio i prošle godine pored pionira i dkc-a ..bio je rame uz rame sa njima. Ove godine ih sigurno bije.

Послато са Tab2A7-10F
 
Domace seju ovi sto ne kupuju vec dobiju seme za djabe da bi posle velicali na drustvenim mrezama te semenske kuce!:osmeh:
Vise izvoze na istoku nego sto se prodaje kod nas!

Kolega Peet sledeće godine opet samo DKC ali ne taj falš što si ti posejao, moraćeš malo da se potrudiš da nabaviš prave amerikance ovo su te zeznuli.
 
Kod mene u ataru više ljudi seju domaće hibride nego li stranske. I to kupuju.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh