Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@diesel 60
Isao sam na rodjendan prijatelju u Vajskoj (elektricar Slobodan, skoro se ozenio) pa nisam nigde ni svracao. Drugi put kada budem isao, javljam se:ppozdrav:
 
Da stanje je lose ,ali je zanimljivo kako je negde sve izgorelo a negde nije ni podgoreo barem kod mene a kisa i sto je bilo isto je svugde pala. teren je saren
Kod nas ima negde vise podgorelog,negde manje,ali nista od toga nije presudno za krajnji rod...tipa ima jedan hibrid zelen list i stablo ko u dobroj godini,nije podgoreo kao neki sto su...ali klipova slabo uopste da i ima...a takodje ima jedan rani hibrid,ne lici ni na sta,sav ko zakrzljao,ali je napravio neko malo cudo od klipa i dace bar nesto...tako da nije merilo...
 
To svakako, isto je i kod nas. Super zelen, a klipa nigde. Još će dekalb na kraju biti najbolji. Sve je dao na klip.
 
Mene je pozitivno iznenadio Debakl 5276.Trenutno izgleda kao da je izašao iz Aušvica,ima lep klip ali da ne baksuziram.
 
Danas sam obilazio useve, suncokret se drzi, glave sve manje i manje. Dok sazre bice kao viksa za cipele....
Kukuruzi zali boze, ali ima i gde ima klipcica, sve u svemu nas atar ce imati prosek od oko 1t/kj, ako i to navucemo.
Video sam danas 3 siliraju...
 
KecX88g.jpg
Ovo sam slikao onako usput, ovako izgledaju kukuruzi u mom kraju pa mozda i 99%
 
Zanimljivo mi je nešto , al ako budem znao na brzinu da se izrazim , tj dal ćete me shvatiti : Primjećujem svake godine kako na cijelom prostoru vremenske prilike malo po malo ujednače usjeve . Recimo kišna godina kad je sve ispegla , i greške i razlike , isto tako i suša malo po malo ispegla i ujednači plus minus 10-20% .
Stvarno je klima i tip zemlje sveeee , a ovo sve što mi radimo i biramo sviranje k...u .
 
Tako nekako. Mi vec par nedelja znamo da necemo imati gotovo nista, a ovih 10 vrelih dana unistice na zalost i ovo sto bar izgleda nekako.
 
Sreća što ne posećujem te promocije inače bi im lepo poručio ( na fin način) kako im hibridi podnose suše poćev od pionira pa do ZP-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh