Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kome nije jasno ili mozda se ne razume u to sta znaci susa slobodno moze da svrati do mene u obilasku nekih 20 kj gde se nece ukupno sakupiti 2000 kg!
 
To je extremna susa, ali i kad mi rodi 60% manje meni je susa. Sigrno da nigde nece biti dobro, samo negdenece biti nista, a negde ce biti solidno. Mi smo negde u sredini kako mi se cini.
 
Neki ovde kukaju svaki dan,osladila im se 2012 kada su pokisli kada ostali nisu,pa dobili velike pare za soju i kukuruz,to im je zamuka,sto nisu svi izgoreli,a da ponovo njima rodi,sa ludackim cenama.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Niko ne kuka zabadava , svakom svoja muka najteza.
Samo najvece posledice od ove suse kao i od svih prethodnih osetice ionako obogaljeni stocari.
Kod njih se posledice suse osecaju daleko duze cak neke 3-4 godine ,i taman se malo stalo na noge od 2012-te evo je i ova jos gora.
 
Imam parcela gde će rod biti odličan s obzirom na uslove, imam parcela gde je stanje osrednje, a na trećini parcela rod će omanuti za jače od 90%.
I zašto bih kukao kad ne kukaju oni koji će tarupirati kukuruze.

Ono što mi najviše bode oči je kad vidim da je neko izbacio slike klipova koji su odlični pa neki i kao u normalnoj-prosečnoj godini, pa napiše "biće nešto" ili "nije loše". A ovamo ima ljudi koji neće imati ni onoliko kilograma koliko su posejali. To je za mene provociranje i podjebavanje.

A što se tiče kuknjave, pa ko god je na ovom forumu nekoliko godina i prati teme, valjda je do sad uvideo koji su oni što večito kukaju, i kad rodi i kad ne rodi. Ne treba se čuditi, neki su ljudi jednostavno takvi.
 
Kako neko da poveruje da je susa kad se na fb cesto izbacuju slike tipa zelen kukuruz kao da mu pada, klipovi ko u najboljim godinama, soja od preko 1m, suncokret glave kao lavor itd itd. Obicno pise: susa nam ne moze nista, samo domace ZP ili Agrimax, GMO raste bez vode itd itd da ne nabrajam vecina vas sigurno vidi I tamo.
I da sam obican gradjanin koji ima fejsbuk I vidim tako te slike kako moze neko da me ubedi na tv-u, radiju ili bilo gde drugde da je susa kad ja vidim da isti ti poljoprivrednici izbacuju klipove ko cepanke drva. Naravno ima I tuznih slika gde se kosi I tarupura kukuruz itd ali vecina nece obratiti paznju na to nego na one lepe klipove I zelen kukuruz pride.

Ja licno necu imati prinos za ponos ali nije ni da nece biti niceg. To gde nije bilo nista smo posekli. Ovo ostalo cemo da ovrsemo pa koliko bude. Moracemo da dokupimo vise nego zadnje 2-3 godine.
 
Na svu sreću još uvek ne žive svi na facebook-u. Ljudi idu na godišnje odmore, rade, putuju, kreću se i svako pored druma može da vidi na šta liče usevi. Teško će neko slikama na fb ubediti narod da je kukuruz ove godine kao cepanka drva. U medijima ovogodišnja suša može da se ignoriše ali svi vide da ona postoji i ostavlja teške posledice.
Inače kod nas još niko nije tarupirao ali ima mnogo parcela bez klipa i komotno bi ih mogli potrsiti. Možda ćekaju da malo prodje vrućina :cool:
 
Poslednja izmena:
Kod nas niko nije tarupirao, ali juce na putu do Vajske kada se krene od Baca - Mali Bac - Vajska, usevi su losiji nego Sombor i okolina (najbolje je prosao istocni i severni deo opstine Sombor). Ima nekoliko soja Bac - Vajska koja ovaj talas koji sledi do 10.8. nece preziveti, tj vrsaj posle njega ce moci da krene. Porast soje mali, lisna masa jadna, maune nisam stajao da gledam, ali sac metodom nece prebaciti 500kg/ha ili 300kg/kj. Kukuruzi se jos i drze, mislim da ce soje vise nastradati u % u odnosu na neki prosecan/normalni prinos. Danas idem u obilazak kukuruza pa cu napisati misljenje (realno, bez kuknjave nerealne).
 
Iskreno mislim da bez obzira na padavine ove temperature slabo šta će preživeti.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nastavak golgote.
FbHx.jpg

FPqE.jpg
 
Da stanje je lose ,ali je zanimljivo kako je negde sve izgorelo a negde nije ni podgoreo barem kod mene a kisa i sto je bilo isto je svugde pala. teren je saren
 
Bojceticu pa sto se ne javi da se naletis na hladno pivo... Maticu jeste to najlosija zemlja ali je po udelu najvise ima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh