Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle nocasnje kise obisao parcele pod kukuruzom i odmah na pocetku ulaska u atar primetim da je crvenilo kukuruza vec prisutno,kise je bilo kao malo bolja rosa,kukuruz za sada ima lepu zelenu boju slabo je podgoreo ali su klipovi jako mali ima i velikih ali manje,za sada u svojim parcelama nisam primatio napad crvenila kao sto je bilo prosle godine prisutna,verujem da bi redji sklop dao bolji rezultat a mi lepo nastancali a padavina nema,dzaba sto je bio najlepsi u ataru ako bude prinos katastrofa.
 
Evo malo tuge od mene

Desno komšijski,oranje,predusev lucerka,levo moj 9241,sejan 29.3.

nc7wy5j.jpg
[/IMG]

1535 sejan 28.3.

knl2S9z.jpg
[/IMG]

komšijski 9911,sejan mesec dana kasnije

R7z06To.jpg
[/IMG]

I kukuruzi na repištu,navodnjavani sa oko 55mm/m2 od 16.-22.7.

ZEZWAf7.jpg
[/IMG]
 
A zašto mora i put i preko puta?

Tako se potrefilo , obe njive zalivam i na onoj preko puta ostalo preskočeno (i to baš kud ljudi prolaze i gledaju :osmeh: ) , pa uvrnem vijak da ne prekida mlaz nego da većinu prebacuje preko , a samo radi četvrt kruga , ovo na asfaltu je samo minimalno što pada. Najzanimljivije je kad je naišao momak iz grada motorom po djevojku iz komšiluka , ja se zatekao , a on stao i kuka : "pokvasio sam se kad sam dolazio po malu , sad kad izlazimo , neće valjda to čudo biti tu kad noćas budem dva puta prolazio ? " :haha: Reko : "Neće , nebrini ".
 
Jbg da nisi ti dao tih 250e dao bi neko drugi. Sigurno nisi povecao arendu jer ih volis, nego sebi da obezbedis teren kao i svi mi ostali koji placamo arendu.
 
Pa fali mu kise , spasila ga je ureja poslije dve kise u dva mjeseca sto su bile išao sam prihranom bio je za nis.
Dva puta ga je led tukao i sad mjesec i pol ni kapi nije palo bilo.
 
Neznam koliko je kod vas bilo.
Ali nije ni kod mene bilo dva ili tri puta je padala .
Uglavnom sijan je 15.4 ko je poslije i kod mene sijao ostali su od metra visine.
A ovisi sve i o hibridima dok smo sijali bc nismo ništa imali.
 
Preseci ce kukuruz ovaj pakao tako da sta je uradio, uradio je. Ne znam kako je kod vas ostalih, ali ovde kod nas ko bude imao 3 t/kJ biće jako sretan. Onaj ko prebaci 3 i bude bliže 4 taj će biti presretan, a verujem da će većina imati od 2-3 t/kJ. Ne verujem da će biti puno njiva ispod te količine. Nekako je do sad odolevao, ali posle ovoga nema šanse. Kiša prava je pala 25 Maja i to je presudna agrotehnika. Falilo je u julu bar 30 da padne pa da smo se mogli nadati nečemu. Naš region je ubedljivo najsuvlji ove godine, jedino nas mali vadi kvalitet zemljišta. Dobar deo Banata i Bačke je kisao sa 20-30 litara dok smo mi dobijali 2-3 litre, o Somboru i okolini da i ne pričam. Možda Kiraj i njegova okolina mogu da se mere sa nama. Uglavnom više sreće sledeće godine.
 
Preseci ce kukuruz ovaj pakao tako da sta je uradio, uradio je. Ne znam kako je kod vas ostalih, ali ovde kod nas ko bude imao 3 t/kJ biće jako sretan. Onaj ko prebaci 3 i bude bliže 4 taj će biti presretan, a verujem da će većina imati od 2-3 t/kJ. Ne verujem da će biti puno njiva ispod te količine. Nekako je do sad odolevao, ali posle ovoga nema šanse. Kiša prava je pala 25 Maja i to je presudna agrotehnika. Falilo je u julu bar 30 da padne pa da smo se mogli nadati nečemu. Naš region je ubedljivo najsuvlji ove godine, jedino nas mali vadi kvalitet zemljišta. Dobar deo Banata i Bačke je kisao sa 20-30 litara dok smo mi dobijali 2-3 litre, o Somboru i okolini da i ne pričam. Možda Kiraj i njegova okolina mogu da se mere sa nama. Uglavnom više sreće sledeće godine.
Onda ste vi rekorderi sa 3t.Kod nas će na 70% površina biti rekorder ko bude imao tonu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh