Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel ima neko da mi posalje brzom postom 1,5-2kg semenskog kukuruza iz fao 200 ili 300 da mu je ostalo od setve?
Izvadio sam krompir pa bih posejao tu obzirom da je izuzetna zemlja i imam navodnjavanje.
 
Moja parcela gde su istog dana sejani Pionir I DeKalb, ajd pogodite koji je dekalb....
img-20170729-192618.jpg

Druga parcela gde je kukuruz na kukuruz, uradjena zastita Prestige-om
2017-07-27-51.jpg
 
Parcela od 7 k.j KWS Kerbanis 70-80%% ne oplodjeno,nema klipa ili je vrlo,vrlo mali...KATASTROFA!!! Ovih 20-30% ne lici ni na sta...Izuzetna stabljika,robusno,sve OK ali brate jalovo sacuvaj Boze...predusev repa.Zaorano 250 kg npk 3x15 kutina + 130 kg Urea s proleca...Radjena prihrana preko lista Bioplant flora 1 lit po lancu...Bunar u p.m
 
A godisnji zakupi u Crepaji 300 - 350 e po kj
A na visoj, pekovitoj zemlji u nasem ataru prema Padini, propast, potpuna, ne mogu ni za silazu.
 
Eto, neki se kunu u Kws Kerbanis isto kao i ja do pre mesec dana u Dkc, kad ono ispostavi se da su svi hibridi gde stvarno susa vlada otisli u p.m.
Na zalost neki seru po malo sa dobrom oplodnjom i lepim kukuruzima ali ne zele priznati da su ipak nesto vise padavina dobili! :ppozdrav:
 
Nakon danasnjeg dana i najbolji kukuruzi ovde istakli belu zastavu. Prema recima ovdasnjeg stocara prenatrpan je ponudama za prodaju kukuruza koji bi se silirao, u prevodu daj sta das.
 
Ja sam iz Omoljice pored Starceva.Ima dobrih kukuruza,ali ima onih koji nisu ni za silazu.Ja sam na moj zaorao 160 kg/lanac 3×16 i bacio 170 litara Uan-a,nema ni jedne liske podgorele,niti ima jalovih.Slicna situacija je i kod kuma sa 150 kg/lanac uree.
Pionir P1114 je u pitanju.
 
Danas sam prosao linijom BP-Bac-Odzaci, tamo nigde nema izgorelih njiva kao po Sremu i okolina NS-a prema Kacu.
Kad vidite kako se DKC drzi bice vam sve jasnije.

Trebao si stati i ući u te kukuruze jedno 50-70m pa bi video pravo stanje. To što oni sa krajeva izgledaju dobro je zbog provetravanja, ali to je varka. Obično tri četiri reda sa krajeva i uvratine izgledaju tako a unutra bude nešto sasvim drugo.
 
Uhhh Radoslave ako je pored glavne saobracajnice zelen od prvog lista pa do metlice neces me ubediti da je unutar sklopa losiji.
U moj kukuruz kad ulazim uvek je s krajeva na ovratinama losiji sto zbog pripreme, djubrenja, poduplavanja redova negde i na kraju osuncanosti, uvek mi bolji usev bude u sredini. Mada i soje sve pocinju da gore s krajeva, psenica cveta i sazreva s krajeva...sad samo kukuruz da je zeleniji s krajeva ?

- - - - - - - - - -

P.S. Necu da pricam u njegovo ime, ali presao sam tu 30-40km i nisam video svega 2-3 lose njive, a ima jedan deo duzine MAX 2 km gde je led momacki potukao.

- - - - - - - - - -

Mada i ostatak puta bolje izgleda onaj koji je isparan od leda, nego ovi po ostalim mestima koji nisu nista dobili.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh