Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas prolazim pored oglednog polja BC hibriba i bas stanem da ga malo bolje pogledam,ono sto me je iznenadilo je dan nema ni jedan podgoreo list dok su parcele pored njega prilicno podgorele,nisam pogledao klipove jer je nepristupacan prelaz parceli.

Sijao sam ja njihove i stabljika super a klip nikakav.
Sad smo ove godibe balasco posijali i dobar je moram slike postavit
 
Ove god nemam tih semenskih kuca, pa ne znam kako je, ali imao sam 2012. tipa kws, pioneer, dkc, raiffeisen, ragt, ns, zp... i pioniri i debaklovi svi podgoreli do zla boga sa sve klipcicima- pabircima, a ostali zeleni, pa svi jalovi. Tako da nije sve ni u tome da budu zeleni.
 
Imam pionir 0216,0412 i 9911...0216 je najbolji ali i na najboljoj zemlji,sto se ostala dva tice i oni su dobri ali teska zemlja i ogroman nedostatak padavina cine svoje,...mada u globalu kad se sagleda celo polje pioniri su najbolji:ppozdrav:
 
Isti dan setve kws kolumbarisa .Njive isto uradjedne i nadjubrene.Vazdušnom linijom možda 300m jedna od druge.Na jednoj sasvim solidan kukuruz a na drugoj nema 50%klipova.Ajd sad popo budi pametan.Mnogo je tu stvari presudno....a lišće po meni najmanje.
 
Parcela visoka I klasa.Atar prema Melencima ,kišu dobio krajem maja i posle po 2-3 litre u više navrata.
3 kj pionir (ne znam koji ) na predusevu kukuruz ,3 kj pionir predusev suncukret(ne znam koji ) ,4 kj Dekalb 5222 predusev suncukret.(Rale napiši koji su Pioniri )













Sa desna na levo .Pionir na kukuruzištu .Druga dva pionir na suncukretištu i ostala 4 Dekalb na suncukretištu.
Klipovi su sa istog dela parcele .Ima jalovih u svakom hibridu ,možda 15-20 %

 
Suncokretište najbolji predusev u ovoj godini,biće tu nešto i od DKC-a:bravo:
 
Kod nas se pocelo desavati da na soji diabrotica prezivi pa posle pada kukuruz.Tako da psenica je zaista najbolji predusev
 
Kod mene sto je posejan kukuruz na suncokretistu jekatastrofa, tamo je prvo podgoreo....
 
Da dodam na Kirajev post...slicno i gore stanje...
6riple.jpg
 
Pionir P0412, sejan 10.4 na 21cm. Zemlja je neka mesavina smolnice I recnih nanosa. Da je sreca da su svi klipovi ovakvi u svim njivama :osmeh:A ima I dosta sitnijih klipova ali vrlo malo jalovih biljaka sto je dobro. Kako sam mislio da ce biti s obzirom koliko su brzo podgorela prva 3 lista I nije tako lose. Sve sam sejao FAO 400 I FAO 500 I dobar potez sam napravio, trebao sam mozda I neki FAO 300 ali jbg. 2ha namenjena za vrsidbu ce biti isilirani ne bi imalo vise od 2t iz tih 2ha mozda I manje, na jednoj njivi Kerbanis nije imao od 10-15% klipova 5276 malo bolji ali nedovoljno da se ostsvi da, se ovrse. Sreca pa nemam vise takvih kukuruza. AS 160 takodje skoro nista klipovi. Na ostalim njivama ce nesto I biti, ali bas dosta slabije nego prosle godine koja je kod nas bila dosta losija u odnosu na neke druge krajeve zemlje koji su imali kise I u junu I u prvoj polovini jula. Izgleda da je dosta kise u maju ove godine uticalo da napravi malo rezerve za ovu pustinju.
5553aaae979f1a11572ee8719bf69707.jpg
6cd8373c2871986e145c0a529e7d41a3.jpg
d19ba76db9bf8472625cdf8c63f7e556.jpg


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kod nas se pocelo desavati da na soji diabrotica prezivi pa posle pada kukuruz.Tako da psenica je zaista najbolji predusev

Večeras sam sa drugom obilazio njegove kukuruze, na istoj parceli ima Pionir 0725, ZP 606 i AS72. Svi kukuruzi su za ovu godinu u više nego odličnom stanju (kad AS72 nije izgoreo onda je sve rečeno), nisu uopšte jako podgoreli, na prvi pogled obećavaju neki solidan prinos. Ali kad se uđe u njivu vidi se da ima dosta biljaka na kojima klip nema svilu, neki od tih bez svile su se zametnuli ali neki dosta slabije. Izgleda da je dijabrotika jela svilu neki duži period pa su neki stigli da se oplode pre nego je pojedena svila. Kukuruza sa guščijim vratovima nema. Inače tu je predusev soja, a mislim da je i pre dve godine bila soja.
 
Večeras sam sa drugom obilazio njegove kukuruze, na istoj parceli ima Pionir 0725, ZP 606 i AS72. Svi kukuruzi su za ovu godinu u više nego odličnom stanju (kad AS72 nije izgoreo onda je sve rečeno), nisu uopšte jako podgoreli, na prvi pogled obećavaju neki solidan prinos. Ali kad se uđe u njivu vidi se da ima dosta biljaka na kojima klip nema svilu, neki od tih bez svile su se zametnuli ali neki dosta slabije. Izgleda da je dijabrotika jela svilu neki duži period pa su neki stigli da se oplode pre nego je pojedena svila. Kukuruza sa guščijim vratovima nema. Inače tu je predusev soja, a mislim da je i pre dve godine bila soja.
U kom delu atara se nalazi kukuruz???:osmeh:Zaboravio si da napišeš...:ppozdrav:
 
Danas sam se vozao po ataru,sigurno 25% kukuruza moze da se istarupira.Valda ih sramota to da rade.I skoro na svakoj njivi vidi se sirak prerastao kukuruz i suncokret i bacio seme
 
Dejaaa zašto bi to radili???:sta: 12-e na repištima gde su i sami vlasnici njiva mislili da nema klipova na moju sugestiju skinuli te njive i nakapljalo u bunker od 500 do 1500 kg/kj.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh