Kukuruz 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prolazio sam kroz neka sela iz okolnih opstina (Cuprija, Jagodina I Paracin), situacija pored puta je dosta losa. Vrlo malo ima solidnih kukuruza. Video sam samo 2 ogleda gde su postavljene table Pionir I ZP I jednu gde su uvratine ociscene ali nema tabli I nista drugo za sad. Obicno na njivama pored tih puteva bude dosta ogleda ali ove godine corak izgleda.
 
Prolazio sam kroz neka sela iz okolnih opstina (Cuprija, Jagodina I Paracin), situacija pored puta je dosta losa. Vrlo malo ima solidnih kukuruza. Video sam samo 2 ogleda gde su postavljene table Pionir I ZP I jednu gde su uvratine ociscene ali nema tabli I nista drugo za sad. Obicno na njivama pored tih puteva bude dosta ogleda ali ove godine corak izgleda.
Ove godine ima dosta ogleda kod kojih zbog loseg stanja promoteri nisu hteli da stave table i obeleze ga,narocito zp hibride:ppozdrav:
 
Levo ZP555 bez klipova i desno Pioneer 0216 koji ima kakve-takve klipove. Ista parcela, ista agrotehnika, isti dan sejano, s tim što je Pioneer češće posejan.




Blizu ove njive imam parcelu gde je ZP555 isti dan sejan, ali je situacija mnogo bolja iako je zemlja gotovo identična kao i agrotehnika. E sad treba biti pametan...
 
Kod nas blagi užas sa kukuruzom. Na repištu apsolutna 0.
Maksimalno 1000kg po jutru. U celom ataru je samo nekih 10 % kukuruza koji ce dati do 3 tone. Ostalo nista. Nisam zeleo da slikam, to je sve sprženo, sredinom avgusta ima njive da budu ciste.
 
I kod nas na repistima ce biti 0.
Ali i na ostalim predusevima isto tako, kanda blize 0 nego 1t.

p.s. kod nas godinama niko nije sejao repu. :haha:
 
Zato ih i treba raditi, ove godine kod mene npr ogled Pionira AKO ne gresim P0725 izgoreo momacki, a onaj pored njega se kao gora zeleni.
Slazem se Army...imamo i mi dva ogleda,table su tu...samo nema te sile koje bi sad proteralo onu motku 20 cm u zemlju...a tamo kada se udje sve se lepo vidi ko je ko i sta je sta...
 
DKC 5031 u jako jako laganoj zemlji

23mvjgy.jpg


Ista parcela isti hibrid samo na drugom kraju gde je malo teza zemlja

34r7kuc.jpg





I u sledecem duzu gde pocinje nas rit Pioneer 1241 FAO 670. Ovaj deo atara je dobio najmanje padavina ali je to najbolja zemlja u nasem ataru.

160r4o8.jpg
 
Za fao 670 ekstremno dobar klip,a cudi me kako deluje "matoro" zrno...rekao bi da nije za kuvanje vec 20 dana...Koji je datum setve?
 
Poslednja izmena:
To "nije loše" ispada kao provokacija i podjebavanje za veliki broj članova kod kojih su kukuruzi u katastrofalnom stanju.


To je odlično ali verujem da je redak sklop kad su takvi klipovi.
Ne znam kakve bi ti hteo klipove da imaš???!
 
Danas malo obilazio atar
ZP 606 strava i užas
90% nema klipa a na izgled bolji nego mnogi.
Njiva pored zp 434 na oko lošiji ali ima kakve takve klipcice..
Ns 6102,ns 6030,as72 većim delom imaju kakve takve klipove,jadni jesu ali bice bar nesto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh